Reklama

Kobiety z Tadżykistanu na Czubach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Kobiety z Tadżykistanu na Czubach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak bardzo różnią się Europejki od mieszkanek Tadżykistanu? Spotkanie poświęcone kobietom z tego azjatyckiego kraju odbędzie się w najbliższy piątek w DDK "Czuby Południowe".

Koordynatorką cyklu „Panienki z temperamentem” jest Dorota Lesiak. Spotkania w kobiecym gronie służą naładowaniu się mocą i pozytywną energią. Cykl powstał z myślą o zabieganych kobietach, które myśląc o wszystkich wokół, zapominają o samych sobie. Stanowi inspirującą alternatywę dla biernie spędzonego wieczoru w łóżku przy serialu.

Gościem najbliższej odsłony cyklu będzie Martyna Kwiatkowska - absolwentka Kultury Rosji i narodów sąsiednich w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kilkunastoletnie doświadczenie pracy w polskich organizacjach pozarządowych gromadziła podczas koordynowania działań we współpracy z partnerami z Tadżykistanu, Federacji Rosyjskiej, Mołdawii, Ukrainy i Białorusi. W latach 2009-2015 regularnie odwiedzała Tadżykistan, gdzie zrealizowała łącznie sześć projektów w ramach polskiej pomocy rozwojowej. Głównym punktem jej zainteresowań była praca z kobietami przede wszystkim z terenów wiejskich, którym udzielała wsparcia w tworzeniu mikroprzedsiębiorstw. Prowadzi spotkania dla dzieci i dorosłych dotyczące różnych dziedzin życia w Tadżykistanie. Specjalizuje się w tematyce związanej z kulturą i rzemiosłem tego egzotycznego kraju, aranżowaniem małżeństw i przygotowywaniem posagu dla tamtejszych młodych par. 

Na spotkaniu Gość opowie o kobietach z Tadżykistanu - ich zwyczajach i zmartwieniach dnia codziennego, ale także kobietach jako liderkach przemian społecznych oraz o Klubach Kobiet w Tadżykistanie.

23 marca 2018 r. (piątek)
godz. 17:00-19:00
DDK Czuby Południowe
ul. Wyżynna 16
wstęp: wolny


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE