Reklama

Reklama

Kiedy koniec roku szkolnego? Ile wolnego od szkoły czeka nas jeszcze przed wakacjami? Sprawdź! [KALENDARZ UCZNIA]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Kiedy koniec roku szkolnego? Ile wolnego od szkoły czeka nas jeszcze przed wakacjami? Sprawdź! [KALENDARZ UCZNIA] - Zdjęcie główne

Ostatni dzień szkoły to ulubiony dzień prawie wszystkich uczniów. Kiedy wypadnie w 2023 roku? | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzieci już zaczynają dopytywać, kiedy wakacje. Odpowiadamy: szybciej niż myślicie. A jeszcze przed nimi całkiem sporo dni bez szkoły.

Reklama

Zapewne niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w ciągu roku przypada aż 179 dni wolnych od nauki! Oprócz weekendów są to ferie, wakacje, dni świąteczne oraz okolicznościowe. Każdy dyrektor szkoły lub placówki może też ustalić dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Uczniowie odliczają dni do wakacji. Sprawdzamy, ile wolnego będzie "po drodze" 

Niemal każdy uczeń żyje od wolnego do wolnego w szkole. Kiedy startuje rok szkolny, zaczyna się dopytywanie, kiedy pierwszy wolny długi weekend. Kiedy kończą się święta, młodzież czeka na ferie. Potem odlicza dni do kolejnej przerwy, a w końcu do wakacji. 

Dla wszystkich, których to dotyczy, mamy dwie dobre wiadomości. Już wkrótce czeka was wiosenna przerwa świąteczna. Potrwa ona od 6 do 11 kwietnia 2023 r. Druga dobra wiadomość, która dotyczy wszystkich uczniów oprócz ósmoklasistów i maturzystów (ich obowiązuje inny kalendarz), jest taka, że wakacje zaczynają się w tym roku wcześniej. Ale po kolei. 

  • Zakończenie roku szkolnego dla ostatnich klas liceów ogólnokształcących, techników, branżowych szkół II stopnia odbędzie się 28 kwietnia 2023 r.
  • 1 maja (poniedziałek) przypada święto pracy, a więc wszyscy uczniowie znowu mają wolne.
  • Dwa dni później, czyli 3 maja, obchodzimy Święto Konstytucji 3 maja.
  • Zapewne wiele szkół ustanowi również 2 maja dniem wolnym od pracy i nauki.

Maj to niezmiennie również miesiąc matur. Termin jest ustalany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, w porozumieniu z Centralną Komisją Egzaminacyjną.

Matury i egzaminy ósmoklasisty, czyli kolejne luźniejsze dni dla większości uczniów 

Pierwszy dzień egzaminów zaplanowano na 4 maja na godzinę 9.00 (język polski). Kolejny dzień matur to piątek, 5 maja (poziom podstawowy z języka angielskiego lub innego języka obcego), następnie maturzyści mają weekend, a do pisania wracają w poniedziałek, 8 maja (o 9.00 rano, kiedy odbędzie się egzamin z matematyki).

Zaplanowane są również daty egzaminu ósmoklasisty.

  • 23 maja 2023 (wtorek) godz. 9.00 – egzamin ósmoklasisty z języka polskiego,
  • 24 maja 2023 (środa) godz. 9.00 – egzamin ósmoklasisty z matematyki,
  • 25 maja 2023 (czwartek) godz. 9.00 – egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego (opcjonalnie innego języka nowożytnego).

Osoby, które nie piszą matur i egzaminów ósmoklasisty, teoretycznie mają wówczas normalne zajęcia, w praktyce jednak większość szkół skraca lekcje, albo organizuje np. dni sportu lub wycieczki. 

Boże Ciało obchodzone jest w tym roku 8 czerwca,  mamy więc kolejny dzień wolny od nauki i pracy. Zakończenie roku szkolnego tradycyjnie już nastąpi w czwarty piątek, czyli 23 czerwca – a więc dzień wcześniej, niż miało to miejsce w poprzednim roku. Oznacza to, że wakacje potrwają o jeden dzień dłużej! 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy