Reklama

Reklama

Lublin: Maturzyści poznają uczelnie. Tegoroczne dni otwarte w całkowicie nowej formule

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Maturzyści poznają uczelnie. Tegoroczne dni otwarte w całkowicie nowej formule - Zdjęcie główne

foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Lubelskie uczelnie zorganizują wspólne drzwi otwarte "Studiuj w Lublinie – Europejskiej Stolicy Młodzieży". To pierwsze i największe tego typu wydarzenie skierowane do kandydatów na studia zarówno z województwa lubelskiego, jak i całej Polski.

Reklama

- Wspólnie z lubelskimi uczelniami zaprezentujemy na Placu Litewskim to, co w Lublinie jest unikalne, a jednocześnie bardzo ważne dla młodych ludzi, czyli szerokie możliwości kształcenia i zdobywania ważnych kompetencji. Poprzez tę inicjatywę postaramy się pokazać dlaczego warto stać się częścią lubelskiej społeczności akademickiej. Będzie to również wspaniała okazja do zapoznania z możliwościami rozwoju w różnych innych obszarach, jakie daje Lublin noszący w tym roku tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży. Zachęcam, by w pierwszy dzień wiosny odwiedzić Plac Litewski, gdzie w swobodnej atmosferze można porozmawiać z przedstawicielami szkół wyższych, czy studentami. Proponujemy też udział w spacerach z ciekawymi przewodnikami, które przybliżają potencjał turystyczny, kulturalny i ekonomiczny miasta - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji oraz pełnomocniczka prezydenta Miasta Lublin ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.
 
Studiuj w Lublinie – Europejskiej Stolicy Młodzieży to wspólna akcja Miasta Lublin i lubelskich uczelni. W ramach wydarzenia Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Akademia Nauk Społecznych i Medycznych w Lublinie – Akademia Nauk Stosowanych oraz Lubelska Akademia WSEI zaprezentują własny program. Pracownicy poszczególnych uczelni przybliżą kandydatom na studia przebieg procesu rekrutacyjnego i wymagania stawiane przed maturzystami w nadchodzącej rekrutacji na studia. Uczniowie wszystkich klas szkół średnich będą mogli również spotkać się ze studentami zaangażowanymi w działalność kół naukowych oraz organizacji studenckich, w tym międzynarodowych, działających na terenie Lublina. „Studiuj w Europejskiej Stolicy Młodzieży!” odbędzie się we wtorek (21 marca) w godz. 10.00-14.00 na Placu Litewskim.
 

Organizatorzy przewidzieli również atrakcje towarzyszące. Miasto zachęca do udziału w różnego typu wycieczkach po mieście. Ich tematyka jest szeroka – od tego jakie rośliny i zwierzęta występują w mieście („Spacer przyrodniczy”), przez jego historię, najważniejsze wydarzenia i ciekawostki, a także urokliwe zakątki („Sześć tysięcy kroków po Lublinie”), po odkrywanie miejsc, które tworzą kreatywny klimat Lublina w aspekcie kulturalnym, społecznym oraz akademickim („Lublin, jego skarby i atrakcje”). Będzie można też poznać miasto z pokładu zabytkowych pojazdów – autobusu Gutek i trolejbusu Ziutek. Natomiast współczesnym autobusem miejskim można pojechać trasą wiodącą przez Specjalną Strefę Ekonomiczną i poznać przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą w Lublinie („Poznaj Gospodarczy Lublin”). Udział w atrakcjach jest bezpłatny, a formularze zgłoszeniowe na poszczególne wycieczki dostępne na stronie: student.lublin.eu. 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy