Reklama

Kampania Rowerowy Maj 2016 wystartowała

Opublikowano: śr, 11 maj 2016 17:10
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Kampania Rowerowy Maj 2016 wystartowała - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Około 7000 uczniów z 32 lubelskich szkół rozpoczęło ogólnopolską kampanię Rowerowy Maj. Jej celem jest promocja aktywnego docierania do szkoły, przy wykorzystaniu roweru, wrotek lub hulajnogi. Oficjalna inauguracja miała miejsce przy ZSO nr 4 im. Orląt Lwowskich na Kalinowszczyźnie.

Szkoła Podstawowa nr 44 i Gimnazjum nr 6 wchodzące w skład ZSO nr 4 zgłosiły do kampanii Rowerowy Maj łącznie 650 uczniów, co jest rekordem wśród wszystkich zgłoszonych do kampanii szkół. Pod szkołą pojawiło się mnóstwo rowerów, a bardzo wielu uczniów dojechało również na rolkach, hulajnogach lub deskorolkach. Pierwsi uczniowie otrzymali także naklejki, które następnie wkleili do własnych dzienniczków i na plakaty klasowe.

W ramach kampanii Rowerowy Maj najbardziej rowerowa szkoła wygra zadaszony parking rowerowy a trzy kolejne klasyczne parkingi, ufundowane przez sponsorów - LPEC oraz Wikana S.A. Dla najlepszych klas przewidziano grupowe wyjścia do kin lub obiektów sportowych. Najlepsi uczniowie w swoich szkołach otrzymają nagrody indywidualne.

Każdy z uczniów który weźmie udział w kampanii rowerowej, będzie mógł także przystąpić do konkursu wiedzy „Wszystko o Munster” organizowanego w ramach 25-lecia współpracy miast Lublin i Munster. Najlepszych 6. uczestników konkursu (po 3 ze szkół podstawowych i gimnazjalnych) pojedzie na wycieczkę do partnerskiego miasta Munster.

Szczegółowe informacje o Kampanii znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE