Reklama

Kamera termowizyjna pozwoliła odnaleźć 87-latka

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lubelska.policja.gov.pl

Kamera termowizyjna pozwoliła odnaleźć 87-latka  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Poszukiwania zaginionego 87-latka trwały niemal całą noc. Zaangażowani w nie byli: policjanci, strażacy z OSP oraz funkcjonariusze SOK. Przemarzniętego mężczyznę odnaleźli w piątek o 4 nad ranem policjanci z III komisariatu w Lublinie za pomocą kamery termowizyjnej.

O tym, że nowoczesny sprzęt ułatwia pracę funkcjonariuszom służb, przekonujemy się na każdym kroku. Rola sieci monitoringu, kamer termowizyjnych, czy też specjalistycznych urządzeń technicznych jest nieoceniona. Nagrania z kamer wykorzystywane są przy poszukiwaniu sprawców przestępstw, osób zaginionych czy też w działaniach prewencyjnych. Podczas czwartkowej akcji poszukiwawczej wykorzystanie kamery termowizyjnej pozwoliło uratować życie 87-latkowi. – wyjaśnia rzecznik KMP w Lublinie kom. Kamil Gołębiowski.


87-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego opuścił miejsce zamieszkania w czwartek wieczorem. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna jest osobą schorowaną, cierpiącą na zaniki pamięci. W związku z jego zaginięciem na III komisariacie ogłoszono alarm. W poszukiwaniach oprócz policjantów brali udział strażacy z grupy poszukiwawczej i OPS w Mętowie oraz funkcjonariusze SOK. Zaangażowanie poszukujących oraz specjalistyczny sprzęt w postaci kamery termowizyjnej pozwoliły na odnalezienie zaginionego. Mężczyzna znajdował się w opuszczonym budynku. Mężczyzna był przemarznięty – temperatura jego ciała spadła w okolice 30 stopni C. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zabrała 87-latka do szpitala. Obecnie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE