Reklama

Kąkolewisko 2015

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: GOK Kąkolewnica

Kąkolewisko 2015 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości KĄKOLEWISKO w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy zwykle składa się z trzech części. Publiczność rozśmiesza młodzież z gminnych szkół, na scenie występują kabareciarze amatorzy w różnym wieku, a w niedzielę odbywa się gala z udziałem profesjonalnych kabaretów.

W tym roku – na XVI Wojewódzkich Spotkaniach Kabaretowych „Kąkolewisko” także zachowano tą formułę i publiczność mogła śmiać się aż przez trzy dni – od 2 do 4 października.     

„Kąkolewisko” zainaugurował „Gminny konkurs skeczy”. Występującą 2 października na scenie młodzież oceniała komisja w składzie:  Leszek Sokołowski  - satyryk, twórca programów kabaretowych, autor książek satyrycznych i laureat ogólnopolskich konkursów, Zofia Goławska  – wieloletni pedagog, członek Zarządu Powiatu Radzyńskiego  i Bożena Adamowicz – dyrektor GOK.     

I miejsce zajął kabaret „Turowiaczki”  ze Szkoły Podstawowej w Turowie, który zaprezentował autorski program pod tytułem „SPA”. Drugie miejsce komisja przyznała kabaretowi „GIMKI ” z Publicznego Gimnazjum w Olszewnicy  za program „Poczta”. Wyróżnienie otrzymał kabaret  „Grabowiaki” ze Szkoły Podstawowej w Grabowcu, kabaret „Dorosłe dzieci” z Zespołu Oświatowego w Kąkolewnicy”, kabaret „Grabowisko” ze Szkoły Podstawowej w Grabowcu oraz kabaret „Paśpetki” z Zespołu Oświatowego w Polskowoli.    

 Drugiego dnia zaprezentowało się pięć kabaretów. Ich występom przypatrywała się komisja w składzie: Stanisław Zygmunt - satyryk, artysta kabaretowy, współtwórca znanych kabaretów, Leszek Sokołowski i Zofia Goławska, która postanowiła przyznać wyróżnienia i nagrody finansowe. Po 250 zł otrzymały kabarety: “Babeczki” z Gołębia za dobrą grę aktorską i pomysłowy temat w programie „Na ratunek…wizerunek” i „Jarzębinki”  z Trzcińca  za oryginalny, autorski  scenariusz w programie „Dopłata”. Po 200 zł nagrody przyznano kabaretowi “Zaścianek”  z Trzebieszowa za celność obserwacji zjawisk przyrodniczo - społecznych  w programie „Odlatujące bociany”, kabaretowi  „Nieśmiesznie śmieszni” ze Swór za dziesiątki śmiesznych żartów w prezentowanych skeczach w programie „Żarty Żartami” i kabaretowi “Ten” z Bialskiego Centrum Kultury w Białej Podlaskiej za różnorodność form w programie „Pociągiem złotego humoru do Kąkolewnicy” .     

W „Gali kabaretowej” wystąpiły cztery kabarety: „Piotr Laskowski”  ze Zduńskiej Woli  z  programem „ Jakoś tak”, kabaret „Sakreble”  który zaprezentował program  „ Z życia wzięte” , „Szara Eminecja” z Werbkowic z programem „ Wino, śpiew i literatura” oraz „Fifa Rafa” z Bełżyc, który przyjechał z programem „Fifa-Rafa 2O”. Wszystkie występy zyskały uznanie jury, a kabarety otrzymały po 500 zł nagrody. Nagrodę publiczności – 15-kilogramowy ser Rycki Edam zdobył Kabaret  „Sakreble”  ze Zduńskiej Woli.   


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE