Reklama

Reklama

Jutro lubelska manifestacja "Rewolucja pod gwiazdami" w obronie praw kobiet

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: JN

Jutro lubelska manifestacja "Rewolucja pod gwiazdami" w obronie praw kobiet - Zdjęcie główne

Od około tygodnia trwają już manifestacje w obronie praw kobiet w całej Polsce. Jutro w Lublinie odbędzie się kolejna | foto JN

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jutro o 17.00 na Placu Litewskim zacznie się kolejna manifestacja popierająca prawa kobiet i sprzeciwiająca się orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji. Tym razem akcja odbywa się pod nazwą "Rewolucja pod gwiazdami".

Reklama

W piątek (30 października) planowana jest kolejna manifestacja popierająca Strajk Kobiet, czyli inicjatywę przeciwników orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że aborcja w wyniku ciężkiego upośledzenia płodu jest niezgodna z polską Konstytucją. Od tamtej pory w całym kraju trwają protesty przeciwników takiego orzeczenia, które z dnia na dzień gromadzą coraz więcej uczestników. Tylko wczoraj (28 października) w Lublinie na marszu "Uczniowie dla praw Kobiet" zebrało się kilka tysięcy osób

 

 

Z kolei jutro odbędzie się manifestacja "Rewolucja pod gwiazdami" organizowana przez Lubelski Komitet Młodzieżowy

 

- Jako mieszkańcy i mieszkanki Lublina nie ustępujemy. Skończył się czas milczenia, teraz wychodzimy na ulicę! - informują organizatorzy. 

 

Jednocześnie przypominają o zabraniu ze sobą numerów telefonów do bliskich (w razie zgubienia telefonu w trakcie manifestacji), wygodnego, nie rzucającego się w oczy ubioru oraz zachowywaniu dystansu i zasłanianiu ust oraz nosa. Zachęcają też do przyniesienia flag, haseł i transparentów.

 

Na chwilę obecną wydarzeniem na Facebooku jest zainteresowanych ponad 1,4 tys osób (stan na 29 października ok. godziny 15.30).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE