Reklama

Reklama

Jutro inauguracja roku akademickiego na Politechnice Lubelskiej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Jutro inauguracja roku akademickiego na Politechnice Lubelskiej - Zdjęcie główne

Zaczyna się nowy rok akademicki. Jutro inauguracja na Politechnice Lubelskiej | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek (2 października) Politechnika Lubelska zainauguruje 68. rok akademicki. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 w auli Wydziału Mechanicznego i odbędzie się w trybie hybrydowym z powodu pandemii.

Reklama

Inauguracja tylko z przedstawicielami pracowników i studentów

 

Tym razem uroczystość odbędzie się w trochę inny sposób niż zwykle. Z powodu pandemii koronawirusa uczelnia postawiła na tryb hybrydowy. Na sali będą tylko nieliczni goście i przedstawiciele pracowników oraz studentów. Przebieg będzie transmitowany na stronie internetowej uczelni i w mediach społecznościowych. 

 

- Ograniczamy do minimum liczbę osób przebywających na auli, dlatego tym razem rezygnujemy z niektórych tradycyjnych punktów inauguracji. Nie będzie wręczenia medali i odznaczeń państwowych oraz resortowych, ta część uroczystości przeniesiona zostanie na inny termin. Zmniejszona będzie liczba immatrykulowanych studentów – z 22 do 6 (po jednym przedstawicielu z każdego wydziału) oraz doktorantów – 6. Złożą oni uroczyste ślubowanie w imieniu wszystkich nowo przyjętych na naszą uczelnię żaków - mówi prof. Zbigniew Pater, rektor Politechniki Lubelskiej.

 

W ramach uroczystości dwóch pracowników uczelni - prof. Wojciech Franus i mgr inż. Łukasz Majewski, zostanie uhonorowanych Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Wynalazczości” przyznaną przez Prezesa Rady Ministrów za szczególne zasługi w dziedzinie wynalazczości.

 

Z kolei tradycyjny wykład inauguracyjny pt. „Doskonałość naukowa w kontekście nowego modelu ewaluacji i kategoryzacji” wygłosi prof. Błażej Skoczeń, przewodniczący Komisji Ewaluacji Nauki.

 

Politechnika ma już 60,5 tys. absolwentów

 

Aktualnie w ofercie dydaktycznej Poltechniki są 22 kierunki, w tym 3 nowe: inżynieria multimediów, inżynierskie zastosowania informatyki w elektrotechnice oraz inżynieria i analiza danych. Liczba pracowników sięga 1120 osób, w tym 570 to nauczyciele akademiccy. Na uczelni studiuje w tym momencie 7700 osób, a 6000 uczy się na studiach stacjonarnych. Ponad 1136 osób jest obcokrajowcami, kształcącymi się w ramach programu "Erasmus+", dzięki któremu można uczyć się za granicą - w krajach Unii Europejskiej. W tym roku na Politechnikę Lubelską w ramach rektutacji, dokumenty złożyło 4270 kandydatów, a liczba absolwentów wyniosła już ponad 60,5 tys.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE