Reklama

Jest umowa na obwodnicę Kołbieli, koniec korków na trasie Lublin-Warszawa bliższy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: GDDKiA

Jest umowa na obwodnicę Kołbieli, koniec korków na trasie Lublin-Warszawa bliższy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Drogowcy podpisali umowę na realizację trzech kolejnych odcinków drogi ekspresowej S17 między Warszawą a Lublinem. To w sumie 37-kilometrowy odcinek od węzła Lubelska pod Warszawą do początku obwodnicy Garwolina.

Konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe zajmie się realizacją dwóch odcinków: od węzła Lubelska do początku obwodnicy Kołbieli (ok. 15,2 km, wartość ok. 370,5 mln zł) oraz obwodnicą Kołbieli (8,7 km, ok. 225,5 mln zł).

Kolejny odcinek, od obwodnicy Kołbieli do początku obw. Garwolina (ok. 13 km, blisko 290 mln zł), zaprojektuje i zbuduje firma Budimex. Zgodnie z umową wykonawcy mają 34 miesiące na oddanie inwestycji do użytkowania (nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca przypadających na prace w terenie). Kierowcy będą więc mogli skorzystać z trasy w połowie 2019 roku.

Trwają już prace projektowe na pozostałym, blisko 59-kilometrowym odcinku od końca obwodnicy Garwolina do węzła Kurów Zachód. 

Realizacja inwestycji w trybie projektuj i buduj oznacza, że wykonawca opracuje dokumentację projektową, uzyska decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, a następnie wybuduje trasę. A przed oddaniem do ruchu opracuje tzw. dokumentację powykonawczą oraz uzyska decyzję dopuszczenia do użytkowania drogi.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE