Reklama

Jest nowy wicewojewoda

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Jest nowy wicewojewoda - Zdjęcie główne

Lech Sprawka od środy ma drugiego wicewojewodę - to Bolesław Gzik | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Potwierdziły się doniesienia medialne o zamiarze powołania drugiego wicewojewody lubelskiego. To były wojskowy.

Na drugiego wicewojewodę lubelskiego w środę, 27 maja, powołany został Bolesław Gzik. Powód?


"W związku ze zwiększonym zakresem działań na terenie województwa lubelskiego" - krótko wyjaśnia biuro prasowe wojewody Lecha Sprawki.


Dotychczas w LUW w Lublinie funkcjonował jeden wicewojewoda - Robert Gmitruczuk. Nowy wiceszef urzędu w przeszłości był związany przede wszystkim z wojskiem, choć w swoim CV ma też pełnienie funkcji starosty.


"Piastował stanowiska dowódcze i operacyjne w Wojsku Polskim. Był szefem Inspektoratu Obrony Cywilnej Woj. Lubelskiego, dyrektorem Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, starostą powiatu janowskiego. Pełnił też m.in. funkcję pełnomocnika starosty janowskiego ds. ochrony informacji niejawnych i doradcy wójta gminy Godziszów ds. bezpieczeństwa. Był też wykładowcą edukacji wojskowej w Zespole Szkół w Janowie Lubelskim" - informują przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE