Reklama

Jedno z najzdrowszych miast w kraju

Opublikowano: wt, 14 mar 2017 10:11
Autor: | Zdjęcie: internet

Jedno z najzdrowszych miast w kraju - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Lublin został uznany za jedno z najzdrowszych miast w kraju, zajmują trzecie miejsce w rankingu Dziennika Gazety Prawnej, zaraz po Krakowie i Rzeszowie.

Miasto od lat prowadzi szereg działań, które stanowią uzupełnienie świadczeń Narodowego Funduszu Zdrowia. Realizowane są zgodnie z Programem Zdrowie dla Lublina na lata 2016-2020. Działania te obejmują w szczególności promocję zdrowia i profilaktykę mającą na celu tworzenie warunków sprzyjających zdrowiu, wdrażanie programów polityki zdrowotnej oraz edukację zdrowotną zmierzającą do przybliżenia mieszkańcom informacji o czynnikach szkodliwymi dla zdrowia.

Najwięcej działań skierowanych jest do dzieci i młodzieży ze względu na zakładane najlepsze rezultaty zdrowotne w przyszłości. Od wielu lat prowadzi się tu szereg programów polityki zdrowotnej, budując w ten sposób potencjał zdrowia mieszkańców. Lublin jest głównym ośrodkiem medycznym w regionie.

Funkcjonowanie na terenie miasta dużej liczby podmiotów medycznych znacznie ułatwia możliwości korzystania z usług medycznych mieszkańcom.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE