Reklama

Reklama

Irena Szumlak - Skarbnik Miasta Lublin kończy pracę w Ratuszu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Irena Szumlak - Skarbnik Miasta Lublin kończy pracę w Ratuszu - Zdjęcie główne

Irena Szumlak | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Irena Szumlak - Skarbnik Miasta Lublin po 30 latach pracy w lubelskim samorządzie, przechodzi na emeryturę. Jednocześnie nie wskazano jeszcze Jej następcy.

Reklama

30 lat nagrodzonej pracy
 
Irena Szumlak - Skarbnik Miasta Lublin przechodzi na emeryturę. Na stanowisko została powołana w grudniu 1990 roku. Od ponad 45 lat związana jest z finansami publicznymi w administracji rządowej i samorządowej. Uczestniczy w pracach Komisji ds. Finansów Publicznych Unii Metropolii Polskich i Związku Miast Polskich. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce, z Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie oraz z Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji w Lublinie. W Rankingu „Skarbnik Samorządu” organizowanym przez Redakcję Dziennika Gazety Prawnej, w kategorii Miasta powyżej 100 tys. mieszkańców, znalazła się wśród najlepszych Skarbników w kraju zajmując dwukrotnie II i raz III miejsce (w 2018, 2019 i 2020 roku). W 2004 roku uhonorowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Złotym Krzyżem Zasługi” i Złotą Odznaką „Zasłużony w Rozwoju Stowarzyszenia Księgowych w Polsce”, w 2010 roku z okazji 20-lecia Unii Metropolii Polskich – „Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski”, a w 2013 odznaczona „Złotym Medalem za Długoletnią Służbę”. W 2017 roku otrzymała Medal 700-lecia Miasta Lublin.
 
Zaszczyt i wyróżnienie
 
Na najbliższej sesjia Rady Miasta, która odbędzie się 19 listopada, Krzysztof Żuk - prezydent miasta przedłoży radnym wniosek i projekt uchwał związanych ze zmianą na stanowisku skarbnika. 
 
- Kończąc 30-letnią pracę dla Samorządu Miasta Lublin serdecznie dziękuję za ten wspólny, pasjonujący czas. Był on niezwykłym okresem wytężonej i owocnej pracy. Jestem przekonana, że z wielu efektów naszej pracy możemy być dumni oraz że przyniosą one wymierne korzyści Mieszkańcom Lublina. Praca na rzecz Lublina przez tak długi czas była dla mnie ogromnym wyróżnieniem i honorem - mówi Irena Szumlak, Skarbnik Miasta Lublin.
 
- W ciągu 30 lat nasz Lublin zmienił się nie do poznania i dzisiaj znajduje się w pierwszej lidze polskich miast. To efekt pracy wielu ludzi, którym jestem wdzięczny. Ale ogromna część tego sukcesu to zasługa Pani Skarbnik Ireny Szumlak. Z całego serca dziękuję za ponad 30-letnią służbę na rzecz naszego Miasta. Ta współpraca to był dla mnie ogromny zaszczyt - dodaje Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Miejski budżet przez ostatnie 3 dekady
 
Łączna wysokość dochodów budżetowych osiągnięta w latach 1991-2020, w czasie pracy skarbnik Szumlak to 30 mld 891 mln zł. Pierwszy budżet miliardowy miasto zrealizowało w 2007 roku, a 10 lat później - dwu miliardowy. Od 2004 roku Lublinowi udało się pozyskać 2 mld 250 mln zł dotacji europejskich. Wysokość wydatków budżetowych w latach 1991-2020 to 32 mld 465 mln zł (ponad 26,3 mld zł stanowią wydatki bieżące, ponad 6,1 mld zł to wydatki inwestycyjne). Od roku 2004, dzięki środkom z Unii Europejskiej, Lublin zrealizował lub aktualnie realizuje blisko 100 projektów za kwotę przekraczającą 3 mld zł. Wartość mienia samorządowego wytworzonego podczas 30-letniej kadencji skarbnik wyniesie na koniec 2020 roku ok. 6,5 mld zł. Od roku 1991, w przeliczeniu na jednego mieszkańca Lublina, miasto wydało średnio ponad 92 tys. zł, w tym ponad 17 750 zł na wydatki inwestycyjne w zakresie podnoszenia jakości życia mieszkańców.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE