Reklama

II tura rekrutacji do przedszkoli rusza 9 maja

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

II tura rekrutacji do przedszkoli rusza 9 maja - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W przedszkolach prowadzonych przez miasto pozostaje 415 miejsc wolnych, z kolei w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych jest to liczba 385 miejsc. Przed drugą turą rekrutacji, która rusza 9 maja, w miejskich placówkach pozostaje łącznie 800 miejsc wolnych.

W terminie od 9 do 20 maja rodzice mogą wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej, zgłaszając swoje dziecko do wybranego przedszkola lub oddziału przedszkolnego poprzez wypełnienie wniosku wraz załącznikami w systemie lub bezpośrednio w siedzibie przedszkola/oddziału przedszkolnego.

Wniosek dziecka będzie możliwy do uzupełnienia i wydrukowania ze strony www.rekrutacja.p.lublin.eu. Wprowadzając dane do formularza zgłoszenia, rodzice uzyskują możliwość wyboru 5 placówek wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Miasto Lublin. Rodzic po wypełnieniu, drukuje wniosek, podpisuje i składa go w formie papierowej tylko w placówce pierwszego wyboru.

W postępowaniu rekrutacyjnym będą uwzględniane kryteria określone w art. 20 c, ust. 2 ustawy o systemie oświaty (Dz. U. 2015, poz.  2156 z późn. zm) oraz kryteria gminne określone w uchwale nr 1196/XLV/2014 Rady Miasta Lublin z dnia 16 października 2014 r.

Wykaz wolnych miejsc do rekrutacji uzupełniającej w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych znajduje się w załączeniu. Informacje liczbowe po zakończeniu I tury rekrutacji znajdują się TUTAJ.

Trwa procedura konkursowa otwartego konkursu ofert dla przedszkoli niepublicznych na świadczenie usług przedszkolnych na zasadach zbliżonych do przedszkoli publicznych. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 3 czerwca 2016 r. Rekrutacja do tych przedszkoli odbędzie się w terminie późniejszym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE