Reklama

Reklama

Grupa Wydawnicza Wspólnota stała się właścicielem Nowej Gazety Biłgorajskiej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Grupa Wydawnicza Wspólnota stała się właścicielem Nowej Gazety Biłgorajskiej - Zdjęcie główne

Grupa Wydawnicza Wspólnota stała się właścicielem Nowej Gazety Biłgorajskiej | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Grupa Wydawnicza Wspólnota przejęła Nową Gazetę Biłgorajską.

Reklama

Nowa Gazeta Biłgorajska jest najsilniejszym tygodnikiem lokalnym (obejmującym zasięgiem powiat) w południowej części Lubelszczyzny. Tytuł ukazuje się od 20 lat. Jego założyciele, z Danielem Długoszem - pomysłodawcą, pochodzą z Trzebnicy na Dolnym Śląsku, ale na ziemi biłgorajskiej mieli korzenie rodzinne.

Gazeta potem przeszła w ręce biznesmena - Winiarskiego, od niego kupiła ją Anna Borowiec i prowadziła ją przez 12 lat.

“Nowa” jest jedynym tygodnikiem biłgorajskim ukazującym się w druku. Jej portal gazetabilgoraj.pl ma 120 tys. unikalnych użytkowników. Po przejęciu go przez Grupę Wspólnoty wyniki odsłonowe wzrosły kilkukrotnie. Sama Grupa Wydawnicza Wspólnota to: 11 gazet i 13 portali internetowych, w tym Lublin24.

- Prowadzenie lokalnej gazety jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza w mieście, w którym się mieszka i żyje na co dzień.  Przekazanie tego tytułu prasowego do grupy gazet i portali prowadzonych przez Mateusza Orzechowskiego było dobrą i przemyślaną decyzją pod każdym względem.  Dzięki temu “Nowa Gazeta Biłgorajska” znalazła się w silnej Grupie Wydawniczej „Wspólnota”, co zauważyć można od kilku ostatnich wydań - komentuje Anna Borowiec, dotychczasowa właścicielka Nowej Gazety Biłgorajskiej. - Prowadziłam gazetę 12 lat. Jestem nadal związana z nią emocjonalnie, dlatego nie rozstaję się z nią definitywnie i będę wspierać na różnych polach, w tym w marketingu.  Cieszę się również, że nowy wydawca przyjął mój pomysł dołączania do tytułu dodatku katolickiego pn. „Z życia Kościoła”.

- Dobrze, że tytuł nie trafia w ręce osób próbujących coś ugrać w polityce - stwierdza Daniel Długosz, założyciel i pierwszy właściciel Nowej Gazety Biłgorajskiej. - Prowadzę Nową Gazetę Trzebnicką na Dolnym Śląsku, ale z racji powiązań rodzinnych, razem ze wspólnikami postanowiliśmy założyć gazetę w Biłgoraju. Było to 20 lat temu. Cieszę się, że teraz moje “dziecko” przejmuje Mateusz Orzechowski, bo gwarantuje on solidny poziom i rzetelność przekazu informacyjnego. Dobrze, że tytuł nie trafia w ręce osób próbujących coś ugrać w polityce.

- Siła i dobra organizacja. To sukces prasy lokalnej. Zwłaszcza w dzisiejszej dobie bardzo trudnych czasów dla mediów drukowanych. Przejęcie gazety w Biłgoraju przez Grupę Wydawniczą Wspólnota, pokazuje siłę i dobrą organizację tego wydawnictwa. Na uwagę zasługuje fakt, że gazetę przejmuje Mateusz Orzechowski, a nie podmiot zaangażowany politycznie - dodaje Piotr Piotrowicz, prezes Stowarzyszenia Mediów Lokalnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy