Reklama

Godzina dla Ziemi. Lublin włącza się do akcji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: WWF

Godzina dla Ziemi. Lublin włącza się do akcji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Lublin jak co roku uczestniczy w akcji Godzina dla Ziemi WWF, która wybije w najbliższą sobotę 19 marca o godzinie 20:30. Wygaszając oświetlenie w czterech budynkach Urzędu Miasta przy pl. Łokietka 1, ul. Rynek 1, ul. Wieniawskiej 14 oraz ul. Leszczyńskiego 20 dołączymy do tysiąca miast, które włączają się w tą akcję.

Podczas tegorocznej edycji akcji pod hasłem „Godzina dla wilka. Bądź głosem, tych którzy go nie mają”, organizatorzy chcą zwrócić uwagę na problemy z jakimi boryka się w Polsce populacja wilka.

Dziś, w naszym kraju żyje, jedynie około 1000 osobników tego gatunku. Te dumne i wolne zwierzęta giną z powodu ludzkiej niechęci i stereotypów panujących na ich temat. Wbrew powszechnej opinii nie są one zagrożeniem dla człowieka - to człowiek coraz częściej stanowi zagrożenie dla nich. Do przetrwania w naturze wilki potrzebują pomocy człowieka – informują przedstawiciele WWF, organizatorzy akcji.

O godzinie 20.30 w sobotę, 19 marca, w całej Polsce na symboliczną godzinę zgasną światła. Lublin wygaszając oświetlenie w budynkach Urzędu Miasta (przy Pl. Łokietka 1, Rynek 1, Wieniawska 14 oraz Leszczyńskiego 20), dołączy do tysiąca miast i milionów ludzi, którzy w tym roku po raz kolejny pokażą światu, że działając wspólnie możemy chronić to co najcenniejsze.

Każdy kto popiera tę inicjatywę, na stronie www.godzinadlaziemi.pl składając podpis, może przyłączyć się do „wspólnej watahy”, czyli tych wszystkich, którzy chcą pokazać, że kochają wilki i chcą je chronić.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE