Reklama

Godz. 19.00: Siedemnasty zakażony koronawirusem z naszego województwa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Godz. 19.00: Siedemnasty zakażony koronawirusem z naszego województwa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przybywa osób z województwa lubelskiego, u których wykryto koronawirusa. W niedzielę wieczorem przedstawiciele wojewody poinformowali o kolejnej zdiagnozowanej osobie. To już druga tego dnia.

Dobry stan


W niedzielę około godz. 19 przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie podali informację o nowym przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonym pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.


- Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą osoby w przedziale wieku 55-65 lat, z powiatu biłgorajskiego, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym. Stan osoby jest dobry - przekazuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.


To już drugi przypadek zarażonej i zdiagnozowanej osoby z województwa lubelskiego w niedzielę. Wcześniej poinformowano bowiem, o osobie zakażonej z powiatu tomaszowskiego. Chory jest w przedziale wieku 25-35 lat. To osoba, która wróciła z kraju z dużą transmisją koronawirusa.


Aktualnie na terenie województwa lubelskiego wykryto 17 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Jeden z pacjentów zmarł w sobotę. To 66-letni mężczyzna hospitalizowany w szpitalu w Lublinie.


Według danych ze strony internetowej www.gov.pl, odnotowano już jeden przypadek zarażenia koronawirusem w powiecie lubartowskim. Rzecznicy wojewody oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie nie odpowiedzieli jeszcze na nasze pytanie, które w niedzielę rano wysłaliśmy drogą mailową, z prośbą o więcej informacji dotyczących osoby chorej z powiatu lubartowskiego.


Cztery nowe


W niedzielę wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o stwierdzeniu czterech nowych przypadków koronawirusa w Polsce.


"Potwierdzone przypadki dotyczą 2 osób z woj. śląskiego (Bytom, Zawiercie), 1 osoby z woj. łódzkiego (Łódź) i 1 osoby z woj. lubelskiego (Biłgoraj)" - czytamy w komunikacie.


W sumie w Polsce liczba osób zakażonych koronawirusem i zdiagnozowanych wynosi 123. Trzy osoby zarażone koronawirusem i zdiagnozowane zmarły.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE