Reklama

Gmina Krzywda - Turystyczna Perła Regionu Lubelskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wioletta Ekielska

Gmina Krzywda - Turystyczna Perła Regionu Lubelskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W 12. edycji plebiscytu "Turystyczna Perła Regionu Lubelskiego" zwyciężyła Gmina Krzywda. Uroczysta gala odbyła się we wtorek 6 października w siedzibie Telewizji Polskiej w Lublinie.

Plebiscyt "Turystyczna Perła Regionu Lubelskiego" odbył się już po raz 12. Na najpiękniejsze miejsce głosowali słuchacze Radia Lublin oraz czytelnicy Kuriera Lubelskiego. O wyborze najpiękniejszego z miejsc decydowała także kapituła konkursowa.

Gmina Krzywda to miejsce narodzin wielkiego pisarza - Henryka Sienkiewicza. Na terenie gminy znajdują się więc: Muzeum Henryka Sienkiewicza, Kopiec Sienkiewicza, kościół z pamiątkami rodzinnymi. Oprócz miejsc związanych z noblistą, gmina szczyci się zespołami dworsko-parkowymi w Krzywdzie, Radoryżu Smolanym. Na terenie gminy od 1824 roku działa Huta Szkła Gospodarczego „Dąbrowa" w Hucie Dąbrowie.

Tak o wygranej mówi wójt gminy Krzywda Jerzy Kędra:

Nasza gmina została doceniona. Mamy drogi, szlaki turystyczne, piękne miejsca, zabytkowe kościoły, miejsca związane z Sienkiewiczem. To sprawiło, że na naszą gminę oddano 7 500 głosów. Tytuł Perły Lubelszczyzny to promocja, ale także docenienie pracy wszystkich tych, którzy przyczynili się do tego jak dzisiaj wygląda gmina.

Konkurs został zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego przy współpracy z Radiem Lublin, Kurierem Lubelskim i Telewizją Lublin. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE