Reklama

Głosujesz poza Lublinem? Zostały Ci ostatnie dni na załatwienie formalności

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wikimedia

Głosujesz poza Lublinem? Zostały Ci ostatnie dni na załatwienie formalności  - Zdjęcie główne

foto Wikimedia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze do 10 lipca można uzyskać zaświadczenie o prawie do głosowania oraz zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego.

Mieszkańcy Lublina, którzy zmieniają miejsce pobytu po pierwszym głosowaniu,  mogą otrzymać zaświadczenie o prawie do głosowania podczas II tury wyborów.  Dokument umożliwia głosowanie w dowolnym obwodzie w kraju, za granicą lub na polskim statku morskim. Wniosek o wydanie takiego zaświadczenia należy złożyć do 10 lipca w formie pisemnej, telefaksem lub w formie elektronicznej. Zaświadczenie o prawie do głosowania mieszkańcy otrzymają w Referacie Ewidencji Ludności Wydziału Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Lublin (ul. Spokojna 2).

 

Zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego zarówno w kraju, jak i za granicą dokonane przed pierwszym głosowaniem, które odbyło się 28 czerwca, dotyczy również ponownego głosowania w dniu 12 lipca. Pakiet wybroczy zostanie wysłany na adres wskazany przed I turą wyborów. Wyborca, który rozpocznie podleganie obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych po 7 lipca, może zgłosić ten zamiar do 10 lipca. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie w Referacie Ewidencji Ludności Wydziału Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Lublin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE