Reklama

"Generał Nil" dla niesłyszących

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Materiały dystrybutora

"Generał Nil" dla niesłyszących - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zaprasza na specjalny pokaz filmowy produkcji "Generał Nil", zaadresowany dla osób niesłyszących. Napisy towrzyszące projekcji, zostały przygotowane specjalnie na tą okazję przez jednego ze studentów uczelni.

W najbliższy czwartek, 17 marca o godz. 18.00 w Sali Rady Wydziału Humanistycznego UMCS odbędzie się pokaz filmu "Generał Nil" (reż. Ryszard Bugajski, 2009 r.) ze specjalnymi napisami dostosowanymi do potrzeb osób głuchych.  Gośćmi pokazu będą m.in. podopieczni Polskiego Związku Głuchych Oddział Lubelski.

Napisy do filmu wykonał student Lingwistyki Stosowanej, pan Radosław Wójcik. W ramach tego kierunku studiów, na UMCS szkoleni są tłumacze ustni, pisemni oraz audiowizualni. Moduł audiowizualny obejmuje naukę robienia napisów, napisów dla niesłyszących, wersji lektorskiej i audiodeskrypcji dla niewidomych. Filmy z napisami naszych studentów można oglądać także w co drugi czwartek w Dzielnicowym Domu Kultury "Węglin" (w ramach cyklu "Kino muzyki").

Jutrzejszy pokaz ma na celu wyszkolenie tłumaczy w profesjonalnym przygotowywaniu opracowań audiowizualnych dla niesłyszących, zwrócenie uwagi na częściowe wykluczenie osób niesłyszących z obiegu kultury audiowizualnej i naukowe badanie nad jak najlepszym dostosowaniem napisów do tej niepełnosprawności.

17.03.2016 r. (czwartek), godz. 18.00
Sala Rady Wydziału Humanistycznego UMCS
Budynek tzw. "Nowej Humanistyki" 
Plac Marii Curie-Skłodowskiej 4A, Lublin


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE