Reklama

Festiwal Biegowy w Kazimierzy Dolnym

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Materiały organizatora

Festiwal Biegowy w Kazimierzy Dolnym - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach Festiwalu Biegowego im. Jana Pawła II przygotowane zostały dwie trasy - na 5 i 10 km. Obie atestowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Biegacze będą musieli zmierzyć się z podbiegami i kocimi łbami.

20 maja w Kazimierzu Dolnym odbędzie się Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II. Przygotowane zostały dwie trasy – na 5 i 10 km. Obie atestowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Biegacze będą musieli zmierzyć się z podbiegami i kocimi łbami. Niebywałym atutem trasy jest fakt, że przebiega ona w pobliżu wąwozu Korzeniowy Dół. Wszystko to razem tworzy wspaniały krajobraz, który zapewni biegaczom niezapomniane wrażenia.

Oprócz zmagań dla dorosłych odbędą się też dwa biegi dla dzieci. Najmłodsi zawodnicy zmierzą się w dwóch grupach wiekowych 5-8 lat oraz 9-13 lat.

Do udziału w Festiwalu Biegowym im. Jana Pawła II zachęca także zlokalizowane w rynku miasteczko biegacza. Będzie tam można skorzystać ze specjalnie przygotowanych stref. Pierwszą z nich stanowi strefa relaksu z leżakami, gdzie można odpocząć po biegowych zmaganiach. Druga – strefa grilla, w której przygotowane zostaną specjalne posiłki regeneracyjne w wersji mięsnej i wege. Nad tą strefą czuwa Sponsor Główny wydarzenia – KNORR. Ostatnia ze stref to ta zabaw dla dzieci. Na najmłodszych będą czekały dmuchane zabawki – zjeżdżalnie i zamki do skakania.


foto. materiały organizatora

Całość imprezy rozpocznie się około godz. 9:00, pierwszy bieg (na 5 km) wystartuje o 10:00. Limit czasu to godzina. Chwilę po 11:00 na linii startu staną najmłodsi zawodnicy. Rodziców zachęcamy oczywiście do kibicowania maluchom. W samo południe odprawiona zostanie specjalna msza św. w kazimierskiej Farze. Kilka minut po 13:00 biegacze zostaną zaproszeni na rozgrzewkę, którą poprowadzi Bartosz Olszewski – najszybszy na świecie biegacz Wings For Life, który brał udział w poprzednich edycjach biegu w Kazimierzu i bardzo ceni sobie atmosferę tego biegu. O godz. 13:30 wystartuje bieg na 10 km. Limit czasu to 1,5 h. Kiedy opadną już pierwsze emocje związane z pokonanymi kilometrami, odbędzie się celebracja zwycięzców poszczególnych biegów.


foto. materiały organizatora

Organizatorzy przygotowali aż 108 miejsc nagradzanych w biegach dla dorosłych i dzieci. Wśród nagród są vouchery na noclegi weekendowe w ekskluzywnych hotelach, przeloty motoparalotnią z wicemistrzem świata Norbertem Nowickim, grille od sponsora głównego firmy KNORR. Oprócz tego słodkie zestawy od firmy Bakalland. Pojawią się również sponsorowane przez firmę HAL artykuły kuchenne marki Kolorado. Na zawodników czekać będą również vouchery na zakupy w Sklepie Biegacza. Przede wszystkim, zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają puchary. Lista nagród stale rośnie.

Więcej informacji wkrótce.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE