Reklama

FAWAG reaktywacja, czyli nowe produkty i plany podboju Europy

Opublikowano:
Autor:

FAWAG reaktywacja, czyli nowe produkty i plany podboju Europy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dla Lubelskich Fabryk Wag to będzie rok przełomowy. Jeszcze nie tak dawno spółka balansowała na krawędzi. Nie była w stanie walczyć z dalekowschodnią konkurencją. Dzisiaj ma nowe produkty, pomysły z pomocą których, chce ruszyć na podbój Europy i szuka pracowników.

Dla Lubelskich Fabryk Wag to będzie rok przełomowy. Jeszcze nie tak dawno spółka balansowała na krawędzi. Nie była w stanie walczyć z dalekowschodnią konkurencją. Dzisiaj ma nowe produkty, pomysły z pomocą których, chce ruszyć na podbój Europy i szuka pracowników. 

To ożywienie było możliwe dzięki przejęciu lubelskiej firmy przez producenta kas fiskalnych, warszawski Posnet. Pojawił się kapitał, nowa linia produkcyjna, ruszyły prace badawcze. W efekcie kilka dni temu prezes FAFAG-u Jerzy Migduła zaprezentował dziennikarzom wchodzące na rynek nowości. To pierwsza waga elektroniczna FAWAG WS- 1, druga kasa fiskalna FAWAG Lite. Warto podkreślić, że kasa produkowana jest w gruntownie wyremontowanej i kompleksowo wyposażonej hali przy ulicy Łęczyńskiej. Obowiązują tam najnowsze standardy. 

Waga certyfikowana była w Danii, przeszła pomyślnie wszystkie procedury i już zdążyła zachwycić potencjalnych odbiorców.  Jest szybka, dokładna, solidnie wykonana.  Jej atutem jest szalka z największą powierzchnią do ważenia w tym segmencie rynku – podkreśla prezes Migduła. Atutów tego urządzenia jest więcej, niska platforma, duże wysoko kontrastowe wyświetlacze. Może współpracować z kasą fiskalną i komputerem. WS- 1 ma dać skuteczny odpór zalewającej rynek europejski chińskiej produkcji.

Z kolei kasa fiskalna, prosta w obsłudze, tania i solidna ma za zadanie podbić serca odbiorcy krajowego. Urządzenie ma przekonać do siebie odpornością na warunki termiczne, dwoma wyświetlaczami LCD, możliwością podłączenia skanera kodów kreskowych oraz komunikacji z komputerem, intuicyjnym menu, klawiszami skrótów, a i co ważne mechanizmem szybkiej wymiany papieru.Spółka zamierza się rozwijać – podkreślił prezes Migduła. Stąd inwestycje, rozwój działów, badawczego , projektowego i wzrost zatrudnienia. Kiedy inwestor z Warszawy przejmował lubelskie wagi w spółce było 45 etatów, dzisiaj FAWAG zatrudnia około 60 pracowników. Poszukuje 10 -15 osób do obsługi nowej linii produkcyjnej. Ma też 10 wakatów inżynierskich.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE