Reklama

Łęczna. Powiat jednak przejmie Liceum Zamoyskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiuwm (Radosław Czarnecki)

Łęczna. Powiat jednak przejmie Liceum Zamoyskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Klamka zapadła i oświatowe zmiany zostaną wprowadzone w życie za trzy tygodnie. Samorządowcom udało się dojść do porozumienia.

Tydzień temu pisaliśmy, że relacje obu samorządów znacznie się ochłodzą w wyniku podjęcia przez Zarząd Powiatu decyzji o nieprzejmowaniu ogólniaka. Była to dla gminy Łęczna decyzja niezrozumiała i burząca dotychczasowe ustalenia. Po jej podjęciu samorządowcy jeszcze raz usiedli do negocjacji i mając na względzie dobro uczniów, a także miejsca pracy nauczycieli i dalsze istnienie liceum wypracowali kompromis.

Do Liceum w Łęcznej obecnie uczęszcza 90 uczniów. Szkoła powstała w 1974 roku i od tamtego czasu wykształciła wielu mieszkańców powiatu. Wysoki poziom nauczania powodował, że szkoła zyskała renomę.

Podjęliśmy decyzję, że Powiat Łęczyński od 1 września będzie organem prowadzącym Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamojskiego w Łęcznej. Dla uczniów zmieni się jedynie miejsce nauki. Zajęcia lekcyjne będą odbywały się w budynku zespołu szkół przy ul. Bogdanowicza w wydzielonych pod potrzeby szkoły wyremontowanych, dobrze wyposażonych salach lekcyjnych – mówi Dariusz Kowalski wicestarosta łęczyński. Naszym priorytetem na dzień dzisiejszy jest zagwarantowanie uczniom dobrego przygotowania do matury, dlatego nauczyciele dotychczas uczący w tej szkole będą nadal kontynuowali proces dydaktyczny.

Nauczyciele popierają zmiany. Niedawno wystosowali pismo do starosty Romana Cholewy w którym proszą o przyjęcie szkoły pod skrzydła powiatu i szybką przeprowadzkę.

Liceum Jana Zamoyskiego będzie nadal istniało i kształciło łęczyńską młodzież. Zadba o to doskonała kadra nauczycielska – zapewnia Teodor Kosiarski Burmistrz Łęcznej. Wspólnie z powiatem zmodernizujemy boiska aby przygotować uczniom jeszcze lepsze i odpowiadające dzisiejszym potrzebom warunki do nauki i uprawiania sportu.

Prace nad budową kompleksu sportowego przy szkole na ulicy Bogdanowicza 9 rozpoczną się w przyszłym roku. Dzisiejsze boiska nie nadają się do użytku. Na sportową inwestycję pieniądze wyłożą wspólnie powiat i gmina Łęczna.

Miejsce po licealistach w szkole przy ulicy Szkolnej na pewno szybko zostaną wypełnione. Będą je zajmowały m.in. grupy sześciolatków, dla których trzeba przygotować odpowiednie klasy i świetlice.

Przeprowadzka liceum to także możliwość uzyskania pomieszczeń dla dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym i stworzenie w przyszłości grup żłobkowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE