Reklama

Dziś pogrzeb lubelskiego muzyka Piotra Szczepanika. Ratusz opuści flagę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Dziś pogrzeb lubelskiego muzyka Piotra Szczepanika. Ratusz opuści flagę  - Zdjęcie główne

Dziś pogrzeb lubelskiego muzyka Piotra Szczepanika. Miasto odda mu hołd. | foto Wikipedia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Lublin dziś, czyli w dniu pogrzebu Piotra Szczepanika odda hołd artyście. W południe Sekretarz Miasta Lublin Andrzej Wojewódzki opuści do połowy masztu flagę Lublina na Ratuszu.

Urząd Miasta odda hołd muzykowi

 

- Po hejnale miejski trębacz odegra melodię „Cisza”, a także jeden z najsłynniejszych utworów, które wykonywał Artysta pt. „Kochać” - informuje Katarzyna Duma, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Lublin.

 

Piotr Szczepanik był lubelskim piosenkarzem, gitarzystą i aktorem, który 20 sierpnia zmarł po długiej chorobie. Dziś po południu odbędzie się pogrzeb. Artysta spocznie na Cmentarzu na Starych Powązkach o 18.00, a o 14.00 w Archikatedrze Lubelskiej zostanie odprawione nabożeństwo żałobne.

 

Rodzina prosi o wpłaty na konto fundacji

 

Rodzina piosenkarza prosi, żeby uczestnicy pogrzebu nie kupowali kwiatów, tylko przekazali pieniądze na pomoc Fundacji Onkologii Ziemi Lubelskiej "Razem". Numer konta Fundacji Razem: BANK MILLENIUM S.A. 68 1160 2202 0000 0001 1000 7668.   

 

Piotr Szczepanik

 

W latach 60. był jednym z najpopularniejszych polskich piosenkarzy, mistrzem nastrojowych romantycznych przebojów, do których należą takie szlagiery jak „Kochać”, „Żółte kalendarze” czy „Goniąc kormorany”. W późniejszych latach występował m.in. z innym znanym lublinianinem Bohdanem Łazuką, z którym razem zaśpiewał piosenkę „Ja z Lublina, ty z Lublina”. Po 1980 roku blisko współpracował z opozycją i występował m.in. na zorganizowanym pod patronatem NSZZ „Solidarność” Festiwalu Piosenki Prawdziwej (1981 rok).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE