Reklama

Reklama

Dziś Dzień Nauczyciela. W 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej są pedagodzy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

Dziś Dzień Nauczyciela. W 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej są pedagodzy - Zdjęcie główne

W szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej służy 540 pedagogów | foto 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś (14 października) obchodzony jest Dzień Nauczyciela. W szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej służy 540 pedagogów w tym 74 nauczycieli akademickich i 222 nauczycieli młodzieży w szkołach średnich.

Reklama

- Nauczyciele, którzy zdecydowali się łączyć pracę zawodową ze służbą wojskową to dla mnie absolutnie wyjątkowe osoby. Imponują mi głęboką identyfikacją z misją nauczyciela, który nie tylko uczy, ale i wychowuje młode pokolenie - mówi o nauczycielach służących w Wojskach Obrony Terytorialnej z okazji ich święta gen. dyw. Wiesław Kukuła, dowódca WOT. 

 

W szeregach 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej również służą nauczyciele. Jednym z nich jest st. szer. Andrzej Dyczewski z 24 batalionu lekkiej piechoty w Chełmie. Jest nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie w Szkole Podstawowej w Milejowie (powiat łęczyński) wiceprezesem Towarzystwa Przyjaciół Milejowa, regionalistą i działaczem społecznym z zamiłowania.

 

- Zachęcam do aktywności obywatelskiej i działań na rzecz społeczności lokalnej. Wpisuje się to doskonale w hasło żołnierzy OT „zawsze gotowi, zawsze blisko”. Moja praca nauczyciela jest pasją i pasją jest również działalność społeczna, w tym także działania w szeregach OT. Wszystko się ze sobą łączy i doskonale uzupełnia. Nie wyobrażam sobie funkcjonowania, jako żołnierz OT bez zaangażowania, jako cywil w sprawy społeczność lokalnej - mówi szer. Andrzej Dyczewski.

 

 

Jak informuje 2 LBOT - nauczyciele zgodnie wskazują, że w swojej pracy zawodowej wykorzystują umiejętności i wiedzę pozyskane dzięki WOT, służba nie ogranicza ich zawodowo, a jedynie rozwija i dodatkowo WOT dał im możliwość służby w wojsku i jednocześnie realizowania się w pracy pedagoga w szkole.

 

- Cieszę się, że moi uczniowie widząc swojego nauczyciela w mundurze Wojska Polskiego, biorą przykład i wstępują w szeregi WOT. Szczerze dostrzegam sens działań i zaangażowania moich kolegów. To, że pełnimy róże funkcje, piastujemy różne stanowiska i urzędy, że mamy rodziny nie przeszkadza nam być w formacji OT, a wręcz dopełnia nas, jako liderów swoich społeczności. Pozwala rozwijać inne kompetencje, poszarza horyzonty, uczy pokory i myślenia o drugim człowieku, by być gotowym nieść pomoc i być blisko w każdej chwili. - podkreśla st. szer. Dyczewski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE