Reklama

Dzień Autyzmu w Lublinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Dzień Autyzmu w Lublinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 11 kwietnia w Lublinie odbędzie się akcja informacyjno-edukacyjna, dotycząca przybliżenia tematyki autyzmu, postaw oraz tolerancji wobec dzieci autystycznych.


Wydarzenie będzie miało charakter informacyjno-edukacyjny. Mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni. Jego celem jest przybliżenie problematyki autyzmu. Organizatorzy zwracają też uwagę na konieczność uświadamiania społeczeństwa i kształtowania w nim postaw zrozumienia wobec osób dotkniętych chorobą.

Spotkanie odbędzie się 11 kwietnia na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur. Rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do 13:00. Wydarzenie organizowane jest w związku z obchodami Światowego dnia autyzmu.

-W ramach obchodów, w miesiącu kwietniu odbywać się będą różne wydarzenia, organizowane przez jednostki organizacyjne Miasta Lublin, organizacje pozarządowe i podmioty lecznicze działające na rzecz osób ze spektrum autyzmu - dodają organizatorzy.

Czym jest autyzm?
Jest schorzeniem wrodzonym i nieuleczalnym. Jego przyczyną są zaburzenia w rozwoju i funkcjonowaniu ośrodkowego układu nerwowego. Kontakt z dziećmi chorymi na autyzm jest utrudniony. Mają one problemy z komunikowaniem uczuć i nawiązywaniu relacji z innymi ludźmi. Objawy skutkują dość dużym wyobcowaniem. Dodatkowo około 50% dzieci autystycznych nie mówi w ogóle. Nie są w stanie w pełni zapanować nad swoimi uczuciami, przez co ich zachowania są odbierane jako niedojrzałe.

Czy autyzm można leczyć?
Obecnie nie ma żadnych skutecznych leków stosowanych w terapiach dzieci autystycznych. Co prawda niekiedy podawane są leki psychiatryczne, jednak zazwyczaj stosuje się pomocniczo w terapiach behawioralnych. Leczenie dzieci autystycznych polega zazwyczaj na terapiach rehabilitacyjnych oraz zajęciach specjalnych w ośrodkach do tego przystosowanych. Dużą rolę przypisuje się też zajęciom plastycznym, teatralnym czy logopedycznym. 
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzeń, które będą realizowane w Lublinie w kwietniu z okazji obchodów Dnia autyzmu, a które zainauguruje środowe spotkanie na Placu Teatralnym. 


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE