Reklama

Dzieci z Białorusi opowiedziały historię autyzmu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Joanna Danielewicz

Dzieci z Białorusi opowiedziały historię autyzmu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwadzieścioro czworo uczniów szkoły specjalnej w Brześciu po raz pierwszy odwiedziło swoich rówieśników w Polsce. Przyjechali na zaproszenie Stowarzyszenia Wspólny Świat w ramach Europejskiego Tygodnia Autyzmu.

Szkoła w Brześciu współpracuje ze Stowarzyszeniem już od dłuższego czasu. Dotychczas były to jednak spotkania robocze polegające na wymianie doświadczeń między terapeutami i pracownikami placówek. Dziś po raz pierwszy doszło do spotkania podopiecznych.

Przed południem był czas na integrację w ośrodku, a punktem kulminacyjnym było przedstawienie w kinie Merkury, z którym dzieci z Brześcia przyjechały. – To przedstawienie wyreżyserowane przez absolwentkę akademii sztuk pięknych, w którym nie pada ani jedno słowo. Spektakl „Wiatr” opowiada historię chłopca z autyzmem, a główną rolę gra chłopiec właśnie z tym schorzeniem – informuje Marta Łukowska – Almaszy ze Wspólnego Świata.

Ze spotkania dzieci obu placówek cieszy się dyrektor szkoły specjalnej w Brześciu Ludmiła Denisewicz. – Przyszedł właśnie taki czas, że możemy wreszcie zaprezentować twórczość naszych dzieci. Chcemy też pokazać rodzicom, jakie możliwości rozwoju mają dzieci z autyzmem przy odpowiedniej terapii. Wspólny Świat prezentuje naprawdę wysoki poziom i chcemy od nich się uczyć – mówi Denisewicz.

Na spektakl przyszli podopieczni różnych bialskich placówek zajmujących się niepełnosprawnością. W wydarzeniu uczestniczył też wiceprezydent Białej Michał Litwiniuk, który gościom z Białorusi wręczył upominki, dziękując za występ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE