Reklama

Reklama

Duże rodziny częściowo zwolnione z opłat za odpady? Zdecyduje Rada Miasta Lublin

Opublikowano: 26 kwietnia 2021 15:25
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Duże rodziny częściowo zwolnione z opłat za odpady? Zdecyduje Rada Miasta Lublin - Zdjęcie główne

Duże rodziny częściowo zwolnione z opłat za odpady? Zdecyduje Rada Miasta Lublin | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Lublina planuje wnieść autopoprawkę do projektu uchwały, dzięki której rodziny wielodzietne będą zwolnione z części opłat za gospodarowanie odpadami. Ma to dotyczyć rodzin sześcioosobowych i większych.

Reklama

 
Prezydent Miasta Lublin skieruje do Rady Miasta autopoprawkę do projektu uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i ustalenia stawki tej opłaty. Autopoprawka ma obejmować zapisy zwalniające w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi rodziny wielodzietne.
 
 
- W związku z dyskusją jaka pojawiła się w przestrzeni publicznej odnośnie propozycji zmiany zasad naliczania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, poleciłem przeprowadzenie ponownej analizy dotyczącej sytuacji dużych rodzin w tym zakresie. Na podstawie danych, które otrzymaliśmy od Związku Dużych Rodzin i po odbytych konsultacjach, zaproponujemy Radzie Miasta wprowadzenie częściowego zwolnienia z opłat dla rodzin sześcioosobowych i większych - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Metoda ustalania opłaty od gospodarstwa domowego zróżnicowana w zależności od liczby osób ze względów formalno-prawnych nie może być w Lublinie nadal stosowana. Jest to pochodną prowadzonych w całym kraju działań Prokuratury Krajowej za pośrednictwem Prokuratur Rejonowych. Dlatego zaproponowao projekt uchwały wskazującej na wybór metody ustalającej opłatę od mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość. Stosując rekomendację Związku Dużych Rodzin na najbliższą sesję Rady Miasta, (29 kwietnia) zaproponowane zostanie całkowite zniesienie opłat dla Dużych Rodzin powyżej 5 osób. Oznacza to, że każda szósta i kolejna osoba w Dużej Rodzinie nie będzie powodować wzrostu miesięcznej wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.