Reklama

Dodatkowe wsparcie finansowe dla projektów transportowych w Lublinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Dodatkowe wsparcie finansowe dla projektów transportowych w Lublinie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, Miasto Lublin otrzymało dodatkowe wsparcie finansowe dla projektów transportowych.

-Dodatkowe środki, które przekazujemy na przyjazny, ekologiczny transport poprawią jakość życia w mieście. Wspieramy zrównoważoną mobilność i zwiększamy dostępność. Nowoczesny tabor umożliwia korzystanie z usług osobom o zróżnicowanych potrzebach, w szczególności tych z ograniczoną zdolnością ruchową i niepełnosprawnościami. Prawie 35 milionów zł dofinansowania z Programu Polska Wschodnia to korzyść dla mieszkańców, dla których komunikacja będzie bardziej atrakcyjna. To także korzyść dla środowiska, do którego trafi mniej zanieczyszczeń" – mówi Artur Soboń, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.


Dodatkowe środki finansowe umożliwią poprawę mobilności transportowej oraz upłynnią ruch w mieście. Wszystko to przełoży się także na realne korzyści dla mieszkańców. Poprawiony zostanie zdecydowanie komfort podróżowania komunikacją miejską oraz zostanie skrócony jego czas.


-Nowoczesna, ekologiczna komunikacja miejska z korzyścią dla mieszkańców i środowiska - taki efekt osiągnie Lublin dzięki dodatkowym środkom unijnym, które pozwolą na kontynuację rozwoju nisko i zeroemisyjnego taboru komunikacji miejskiej. To kolejny krok Lublina w kierunku szeroko pojętej elektromobilności” - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE