Reklama

Reklama

Dodatkowe 2 mln zł na naprawy lubelskich dróg? Decyzja na sesji

Opublikowano: 23 lutego 2021 14:34
Autor: oprac. Joanna Niećko | Zdjęcie: Miasto Lublin

Dodatkowe 2 mln zł na naprawy lubelskich dróg? Decyzja na sesji - Zdjęcie główne

Dodatkowe 2 mln zł na bieżące naprawy lubelskich dróg? Decyzja na sesji | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek Rada Miasta zdecyduje, czy zostaną zwiększone środki na naprawy dróg. Chodzi o dodatkowe 2 mln zł na naprawy w związku z występującymu ubytkami w nawierzchni.

Reklama

Prezydent Lublina skierował do Rady Miasta Lublin autopoprawkę do zmiany w budżecie miejskim. Chodzi o zabezpieczenie dodatkowych 2 mln zł na naprawy nawierzchni ulic w związku z występującymi na nich ubytkami. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się na najbliższej sesji Rady Miasta, w czwartek (25 lutego).
 
- Tegoroczna sroga zima znacząco wpłynęła na stan infrastruktury drogowej miasta. Tym samym musimy się liczyć z większymi wydatkami na jej bieżące naprawy. W związku ze zniszczeniem nawierzchni części ulic w okresie zimowym i pojawiającymi się ubytkami konieczne są działania kompleksowe. Dodatkowa kwota 2 mln pozwoli na realizację docelowych napraw lubelskich ulic, co powinno wpłynąć na bezpieczeństwo kierowców - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Kwota 2 mln zł ma pozwolić na realizację docelowych napraw ponad 70 ulic w technologii betonu asfaltowego. Samo rozpoczęcie tych prac będzie możliwe po wystąpieniu odpowiednich warunków atmosferycznych, czyli dodatniej temperatury i po rozmarznięciu gruntu.
 
Ubytki mają związek z rozmarzaniem podłoża gruntowego i nawierzchni. Naprawy tymczasowe jezdni realizowane są sukcesywnie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Aktualnie prowadzone są doraźne naprawy nawierzchni polegające na wypełnianiu ubytków masą mineralno-bitumiczną w technologii "na zimno” lub lanym asfaltem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.