Reklama

Reklama

Do lubelskich autobusów i trolejbusów wracają strefy kierowcy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Do lubelskich autobusów i trolejbusów wracają strefy kierowcy - Zdjęcie główne

Do lubelskich autobusów i trolejbusów wracają strefy kierowcy | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od weekendu (10-11 października) do pojazdów komunikacji miejskiej wrócą wydzielone strefy między kabiną kierowcy a pasażerami. To działanie profilaktyczne, mające uniemożliwić rozpowszechnianie się koronawirusa.

Reklama

29 czerwca w lubelskich autobusach i trolejbusach przestały obowiązywać strefy wydzielone dla kierowców, które pojawiły się w marcu, gdy w Polsce zaczęła się pandemia koronawirusa. Oprócz tego, w czerwcu ponownie zaczęto również otwierać pierwsze drzwi pojazdów. Zarząd Transportu Miejskiego stwierdził wówczas, że jest "krok w komunikacji miejskiej w kierunku jej powrotu do normalności". Niestety teraz ZTM zdecydował, że należy przywrócić strefy.

 

- W związku z rosnącą skalą zachorowań, a przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów w autobusach i trolejbusach lubelskiej komunikacji miejskiej, ponownie zostaną wydzielone specjalne strefy (dotyczy to pojazdów obsługiwanych przez miejskiego przewoźnika MPK Lublin oraz przewoźników prywatnych Irex i LLA) - poinformował dziś Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie.

 

Strefy zostaną wydzielone spejcalnym oznakowaniem w rejonie kabiny kierowcy i pierwszych drzwi. W związku z tym nie będzie można wsiadać ani wysiadać pierwszymi drzwami. W dalszym ciągu nie będzie można też kupić biletu u kierowcy. W strefie nie znajdą się pierwsze siedzenia za kabiną kierowcy, więc będzie można je zajmować, ale w pojedynczych pojazdach układ wnętrza może wymusić wyłączenie tych miejsc z dostępu dla pasażerów. 

 

ZTM przypomina też, że w dalszym ciągu obowiązkowe jest także zasłanianie ust i nosa w pojazdach, a od soboty, w związku z zaostrzeniem przepisów (Od 1- października cała Polska będzie tzw. żółtą strefą, w której obowiązuje zakrywanie ust i nosa nawet na ulicach - przyp.red.), konieczne jest przestrzeganie tej zasady również na przystankach komunikacji miejskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE