Reklama

Dni Otwarte Wydziału Zamiejscowego UMCS w Puławach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: WZ UMCS Puławy

Dni Otwarte Wydziału Zamiejscowego UMCS w Puławach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wydział Zamiejscowy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Puławach zaprasza na Dni Otwarte, które odbędą się już w najbliższy piątek, 18 marca. Uroczysta inauguracja wydarzenia: godz. 9.30.

W programie m.in.: konkurs chemiczny, pierwiastki chemiczne wokół nas, Fizjoterapia - wiedza, doświadczenie, innowacje, warsztaty z PR, wystrzałowe pokazy chemiczne, pokazy z preparatyki kosmetyków oraz część artystyczna.

Wydział Zamiejscowy UMCS w Puławach powstał 21 czerwca 2013 roku dzięki porozumieniu o współpracy zawartym pomiędzy Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie a Grupą Azotową Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. oraz Instytutem Nowych Syntez Chemicznych w Puławach. Jego powołanie podyktowane było dużym zapotrzebowaniem rynku pracy na specjalistów z zakresu szeroko rozumianej chemii.

Koncepcja kształcenia w Wydziale Zamiejscowym UMCS w Puławach oparta jest na przygotowaniu dla rynku pracy specjalistów o wyróżniających się kwalifikacjach, z bogatą wiedzą praktyczną umożliwiającą zdobycie pracy w przemyśle chemicznym, biotechnologicznym, laboratoriach, ośrodkach badawczych oraz zakładach wykorzystujących najnowocześniejsze urządzenia technologiczne i aparaturę badawczą do prowadzenia procesów chemicznych.

Wydział Zamiejscowy UMCS w Puławach umożliwia podjęcie studiów inżynierskich, licencjackich oraz podyplomowych, w ramach których można kształcić się praktycznie - w salach dydaktycznych wyposażonych w nowoczesny sprzęt. Zajęcia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz specjalistów z instytucji naukowych z Puław.

Studiowanie na tym Wydziale daje szansę odbycia praktyk w wielu znaczących instytucjach gospodarczych i przemysłowych, takich jak m.in. Grupa Azotowa Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.

Obecnie na Wydziale w Puławach, oprócz prestiżowego kierunku Chemia techniczna (tworzonego pod patronatem Grupy Azotowej Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. i charakteryzującego się unikatowym w skali całego kraju programem studiów), prowadzone są także inne kierunki: Fizjoterapia, Administracja publiczna oraz PR i Doradztwo medialne.

Od roku akademickiego 2016/2017 na Wydziale zostanie także uruchomiona Agrochemia - nowy kierunek o profilu ściśle praktycznym. Będą to wyjątkowe studia łączące wiedzę przyrodniczą z kompetencjami rolniczymi. 

Wydział Zamiejscowy UMCS w Puławach to także placówka prowadząca szereg studiów podyplomowych z obszaru nauk społecznych i prawnych. Stale rozszerzana jest oferta edukacyjna, dopasowana do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. 

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Wydziału dostępną na stronie: www.pulawy.umcs.pl.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się w załączniku

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE