Reklama

COZL z kontraktami na świadczenia i nowoczesne leki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: cozl.eu

COZL z kontraktami na świadczenia i nowoczesne leki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Urologia, hematologia, immunologia kliniczna i ginekologia onkologiczna. Świadczenia na tych oddziałach COZL będą finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.


Urologia, hematologia, immunologia kliniczna i ginekologia onkologiczna. Świadczenia na tych oddziałach COZL będą finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. Szpital zdobył właśnie, na nie kontrakty. Zaczną one obowiązywać od pierwszego kwietnia.

Dodatkowo mamy kontrakt na terapię z wykorzystaniem najnowocześniejszych leków, co powinno ucieszyć pacjentów – mówi dyrektor szpitala dr Jerzy Kuliński. Jest to niewątpliwie nasz sukces, dodaje. Kontrakty poprawią sytuację finansową szpitala. Problemem, który spędzał sen z powiek zarówno kierownictwu COZL jak i urzędnikom marszałka była urologia. Funkcjonując bez kontraktu, obłożona do granic możliwości generowała straty. Ale widać światełko w tunelu. Bowiem niezależnie od środków z NFZ. Udało się zmniejszyć wynik ujemny z blisko 20 mln w roku 2016 do 14 na koniec 2017 r. Nowe kontrakty dla czterech bardzo ważnych oddziałów pozwolą na poprawę sytuacji finansowej, ale przede wszystkim lepiej zabezpieczą pacjentów – podkreśla rzecznik marszałka woj. lubelskiego Beata Górka.

Dodajmy, że jeszcze dzisiaj dyrekcja COZL ogłosi przetarg na dokończenie budowy szpitala. To ogromna inwestycja dlatego w pierwszej kolejności ogłoszenie wraz z załącznikami przetargowymi trafią do Brukseli i tam też będą opublikowane, następnie pojawią się w mediach krajowych. Zwycięzcę przetargu poznamy na przełomie kwietnia i maja. Na budowę wykonawca wejdzie na początku wakacji. Koniec inwestycji planowany jest na czwarty kwartał 2019 roku. O kosztach przedsięwzięcia, w tym momencie dyrektor Kuliński nie chce rozmawiać, bo jakakolwiek informacja w tym zakresie mogła by spowodować unieważnienie przetargu. W międzyczasie ogłoszony został konkurs na inwestora zastępczego."
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE