Reklama

Co wydarzy się w weekend w Lublinie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Co wydarzy się w weekend w Lublinie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nadchodzący weekend to mały krok do zbliżającej się majówki. Przygotowaliśmy przedsmak wydarzeń kulturalnych.

Muzyka

Koncert zespołu POZYTYVNI
Pozytyvni – Pop Rockowa formacja. Połączenie doświadczenia, umiejętności i fascynacji muzyką. Każdy z muzyków posiada nie tylko praktykę muzyczną i sceniczną, dochodzi także współpraca z zespołami i solistami tj.: Urszula Trojanowska, Rafał Brzozowski i KAIROS.
W piątek zagrają nam najnowsze hity z aktualnych list przebojów, jak i też starszych. Wszystko zaaranżują z nieco rockowym zacięciem oraz dużą dawką muzykowania i improwizacji.
27 kwietnia, godzina 20:00, Restauracja Siedem Życzeń. Bilety w cenie 15zł.

KALI w Lublinie
Kali, właściwie Marcin Kamil Gutkowski – polski raper. Znany jest przede wszystkim z występów w zespole hip-hopowym Firma, którego członkiem był w latach 2000–2010.
Koncert jest zapowiedzią nowego albumu V8T.
„V8T” to oznaczenie jednostki napędowej auta Kaliego, który za sprawą ciągłego życia w trasie , stał się dla niego drugim domem, rodząc tym samym koncepcję nowego albumu.
28 kwietnia, godzina 20:00, Klub Graffiti. Bilety w cenie 40-45zł.

Agata Karczewska
Folkowa singer-songwriterka grająca country. Inspiruje się artystami tj.: Laura Marling czy Elliott Smith. Przedstawicielka muzycznego minimalizmu, która uważa, że na scenie wystarczy gitara i wokal. Dzięki magicznemu głosowi i porywającej osobowości w pełni skupia uwagę słuchaczy.
28 kwietnia, godzina 20:00, Próba Cafe, ul. Grodzka 5A. Wstęp wolny.

Teatr

WinyLOVE Story
Widowisko muzyczne z czasów big-beatu, potańcówek i miłości do muzyki. Powrót do okresu Wielkiej Płyty, przede wszystkim winylowej, która jest symbolem rozwoju polskiej muzyki rozrywkowej.
W tle muzyki rozgrywa się tytułowe WinyLOVE Story – historia miłosna marynarza i maturzystki. Perypetie głównego bohatera zostały przedstawione z dużą dawką humoru i dowcipu. Akcja widowiska rozgrywa się w wakacyjnej scenerii.
Podstawę muzyczną widowiska utworzą znane polskie przeboje z lat 60, które wykonywali znani artyści m.in.: Kasia Sobczyk, Karin Stanek, Helena Majdaniec, Maria Koterbska, Krzysztof Klenczon, Ryszard Poznakowski, Jerzy Matuszkiewicz, Seweryn Krajewski, Matusz Święcicki, Jerzy Połomski, Piotr Szczepanik, Bogdan Łazuka. Wydarzenie odbędzie się 27 i 28 kwietnia, godzina 18:00. Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5. Bilety w cenie 52-70 zł.

Dla dzieci

Barbarzyńskie tsunami/ warsztaty edukacyjne
W najbliższą sobotę także zapraszamy na warsztaty, które są skierowane dla dzieci, młodzieży oraz całej rodziny. Przypominamy, że zajęcie mają na celu przybliżenie historii i kultury Cesarstwa Rzymskiego oraz ich wpływu na życie ludności zamieszkującej tereny poza jego granicami. Poprzez zabawę zostanie pokazane jak żyli nasi przodkowie pod koniec epoki antyku, czym różnili się od poprzednich mieszkańców Rzymu, a co od nich przejęli.

W ramach warsztatów odbędzie się wspólne zwiedzanie wystawy „Barbarzyńskie tsunami”. Chętni wykonają tym razem tarczę wojownika, aby poczuć się jak rzymski legionista lub gladiator. Własne dzieła będzie można zabrać ze sobą lub pozostawić do udziału w konkursie na najlepszą pracę.
28 kwietnia, godzina 11:00, Muzeum Lubelskie. Bilety w cenie 10 zł.

Proszę słonia
„Proszę słonia” Ludwika Jerzego Kerna to dla wielu z nas przypomnienie najlepszych chwil z dzieciństwa, nie tylko ze względu na lekturę, ale przede wszystkim na stare „Dobranocki”.
Pinio to kilkuletni chłopiec, który jest najmniejszy w swojej klasie. Jest to największe zmartwienie rodziców, którzy podają chłopcu codziennie witaminki na rośnięcie. Pinio w tajemnicy przed rodzicami witaminki wrzuca do trąby porcelanowego słonia Dominika. W skutek czego Dominik rośnie na cały dom, a dodatkowo zaczyna mówić, ruszać uszami, a na końcu chodzić.
28 i 29 kwietnia, historia chłopca, który nie umiał urosnąć zostanie przeniesiona na scenę Teatru im. H.Ch. Andersena w Lublinie, godzina 16:00. Bilety w cenie 30 zł.

Co więcej?

XIV SOFT "Kontestacje" 2018
Tegoroczną edycję rozpocznie IV Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa "Ciało-Ruch-Przestrzeń-Wolność", która będzie poruszała tematy związane z symboliką ciała w teatrze, improwizacją, performancem oraz wkładem teatrów studenckich w walce o wolność.
Dodatkowo 12 grup z całej Polski zaprezentuje nieszablonowe przedstawienia poszukujące nowych form wypowiedzi. Na festiwalu także zobaczymy niezwykłą postać tanecznej sceny kraju- Iwonę Olszowską. Tancerka, choreografka, nauczycielka tańca współczesnego (specjalizacja: świadomość ciała, improwizacja kontaktowa oraz improwizacja jako performance).
Start 27 kwietnia, godzina 19:00, Chatka Żaka. Wstęp wolny.

Ciało-Ruch-Przestrzeń. Wolność!
Improwizacja towarzyszy nam od początku naszego istnienia, ponieważ twórcą są dzieci. Jako dorośli często zapominamy czym jest zabawa samym sobą, radość z otaczającego nas świata. Co to jest zabawa samym sobą oraz jak oderwać się od rutyny codzienności?
Chatka Żaka zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w warsztatach improwizacji ruchowej i symboliki ciała z elementami kontakt. Finałem będą improwizowane akcje ruchowe przed i podczas XIV SOFT Kontestacji. Celem projektu jest zebranie grupy, która przed Festiwalem zaprezentuje kilka krótkich akcji flashmobowych na terenie miasta oraz podczas trwania Festiwalu.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Dla chętnych "pay if you want after the show".
Ilość miejsc ograniczona. Start 29 kwietnia, godzina 16:00.

Zróbmy to inaczej! Mikroświat w słoiku
Cały świat w słoiku? Tak, aby żył własnym życiem i ozdabiał dom? Warsztaty, gdzie nauczysz się jak stworzyć takie dzieło własnoręcznie.
28 kwietnia,godzina 11:00, IKEA po Sąsiedzku. Wstęp wolny.

Sezon Lublin na weekend

Wydarzenia odbędą się na terenie całego Lublina w dniach 27-29 kwietnia. Podzielone zostały na poszczególne dziedziny.
Zwiedzanie Obiektów
-Metropolitalne Seminarium Duchowe w Lublinie
-Wystawy „Lublin. Pamięć miejsca.”
-Jak wyglądał żołnierz polski 1918?
-”Od tej pory staliśmy się numerami”
-”Wysiedleńcy z Zamojszczyzny w obozie na Majdanku”
-”Sztuka za drutami”
Spotkania tematyczne i prelekcje
-Wieczór z piosenką turystyczną
-Podczas Kuchni lubelskich żaków, czyli podróży historyczno-gastronomicznej
-Wideospacer „Architektura niepodległego państwa”
-O wolności w sztuce współczesnej
-„Krajobrazy niepamięci: odsłona fotograficzna”
-„Tobie śpiewam Lublinie…”
-„Indywidualność na miarę wcale niepoślednią…”
Wycieczki piesze i spacery
-Spacer po Lublinie czasów Bolesława Prusa
-Złota Rybka w Oleju – rodzinny spacer uliczkami Starego Miasta oraz warsztaty
-Baby Tour – Lublin 1918 – wycieczki dla rodziców z niemowlętami i malutkimi dziećmi
-Podróże w czasie. Lublin międzywojenny – wycieczka dla dzieci
-Lubelskie ślady Marii Skłodowskiej-Curie
-Żydzi w Lublinie – Szlak Pamięci. Spacer granicami getta
-Żydzi w Lublinie – Szlak Pamięci. Ostatnia droga na Umschlagplatz
-Minisejm – prolog Dnia i Nocy Unii Lubelskiej
-Lublin wierszem i prozą opisany
Warsztaty
-Lubelskie warsztaty sitodruku inspirowane wolnością
-KUL jako równolatek Niepodległej
Wycieczki zmotoryzowane
-Masa Krytyczna śladami 1918 roku w Lublinie
Gry miejskie, terenowe i questy
-Grę miejską „Ku niepodległej”
-Lubelskie zagadki z audioprzewodnikiem
-Rodzinny Puchar Sezonu Lublin w Marszach na Orientację.
Więcej informacji znajdziecie w linku.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE