Reklama

Co wydarzy się w weekend w Lublinie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ES

Co wydarzy się w weekend w Lublinie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości


Muzyka


Teatr Muzyczny zaprasza na Bajkolandię, propozycję familijną, skierowaną do widzów najmłodszych jak ich rodziców, dziadków oraz kadry pedagogicznej. Jest to rozśpiewane i roztańczone widowisko z udziałem solistów, chóru, baletu oraz orkiestry. Jedyna i niezwykła okazja, aby ujrzeć na scenie jednocześnie Shreka, Pocahontas, Elzę z Krainy Lodu, Pana Kleksa oraz króla Juliana. Będzie to niezapomniane przeżycie oraz świetna zabawa. Wydarzenie odbędzie się w Teatrze Muzycznym, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5, 13 kwietnia,  godzina 10:00, a także 15 kwietnia godzina 12:00. Bilety w cenie 40-60 zł.

Koncert Jana Kondraka, autora tekstów, kompozytora i wykonawcy poezji śpiewanej. Absolwent polonistyki na UMCS. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów. Zdobywca nagród m.in. na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu czy FAMIE. Miejsce koncertu to Whiskey Cafe, ul. Rybna 4/2, 14 kwietnia, godzina 20:00. Bilety w cenie 25 zł.

Opera Histeria w/ UVB/ Spectribe /Anja Kraft /Chinaski /Mono – to druga odsłona cyklu z muzyką elektroniczną. Organizatorzy zapowiadają, że będzie bardziej intrygująco, wciągająco i melancholijnie. Wystąpią przedstawiciele Holenderskiego labelu Mord Records. Takie atrakcje tylko w Centrum Spotkania kultur, ul. Plac Teatralny 1, 14 kwietnia, rozpoczęcie o godzinie 22:00, zakończenie godzina 7:00. Bilety od 20 do 25 zł.

O.S.T.R. w Lublinie. Po długiej trasie koncertowej „Życie po śmierci. Autentycznie.”, raper wraca do klubowego grania. Będzie to premierowy koncert nowego albumu - „W drodze do szczęścia”. Klub 30, ul. Jasna 7, 15 kwietnia, godzina 19:00. Bilety od 59 zł.

Film

Centrum Spotkania Kultur zaprasza do sali kinowej na projekcję filmu „Daas” w reżyserii Adriana Panka. Pokaz odbędzie się w ramach Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie” 2018. „Daas” to filmowa opowieść o Jakubie Franku, jednej z najbardziej zagadkowych postaci końca XVIII w., w którego tajemniczą moc wierzyli najwięksi władcy Europy. W rolach głównych Olgierd Łukaszewicz i Andrzej Chyra. Film został wyróżniony nagrodą za najlepsze zdjęcia, dźwięk i rolę męską podczas 30. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie. Rozpoczęcie o godzinie 18:00, 13 kwietnia, ul. Plac Teatralny 1. Wstęp wolny.

Od zeszłego piątku do najbliższej soboty trwa przegląd filmowy – Frankofonia. Kino opisujące w języku francuskim. 13 kwietnia w Chatce Żaka film „Małe szczęście” w reżyserii Mohameda Chrif Tribak, godzina 19:30. 14 kwietnia film „Czas Anny” w reżyserii Grega Zglińskiego, godzina 19:30. Bilety w sprzedaży przed seansem w cenie 10-12 zł.

„Twój Vincent”- polsko-brytyjska produkcja nominowana do Oscara. To pierwsza pełnometrażowa animacja malarska.  Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata. „Twój Vincent” opowiada historię odkrywania okoliczności tajemniczej śmierci artysty Vincenta van Gogha. Miejsce projekcji filmu- Kino Grażyna, ul Wallenroda 4a, 15 kwietnia, godzina 16:00. Bilety do zakupu przed seansem w cenie 10-12 zł.

„The Square” to czarna komedia nagrodzona Złotą Palmą festiwalu w Cannes. W rolach głównych: Elisabeth Moss, Dominik West i Claes Bang. Reżyser Ruben Östlund serią komicznych sytuacji przedstawił współczesny świat, doprowadzając do zderzenie się poprawności politycznej z ludzką naturą, czyli dzikością i zachowaniami zwierzęcymi. Seans rozpocznie się 15 kwietnia w Kinie Grażyna, ul. Wallenroda 4a, godzina 18:00. Bilety w cenie 10-12 zł.

Dla dzieci

Sobota w Labiryncie – warsztaty dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
Wydarzanie będzie polegało na wspólnym zwiedzaniu wystawy prezentowanej w Galerii Edukacyjnej pt. "W tym cała sztuka". Natomiast w drugim etapie zwiedzania uczestnicy i uczestniczki wykonają prace plastyczne inspirowane obejrzaną wystawą. Rozpoczęcie o godzinie 12:00 w Galerii Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5. Wstęp wolny.

O!pla - Festiwal Polskiej Animacji – już po raz trzeci w Lublinie.
W ramach programu Teraz Dzieci Mają Głos zostaną zaprezentowane filmy dla dzieci przedszkolnych. Festiwal będzie miał formę konkursu, czyli obędzie się głosowanie. Prezentowane filmy: Agi Bagi: Urodzinowy pomnik wodza, Marzenia misia Walentego, Pamiętnik Florki III:Prezent, Pan Maluśkiewicz i wieloryb, Pan Toti i rycerze, Przytul mnie: Ten wyjątkowy dzień, Rodzina Treflików II: Serce robota, Żubr Pompik. Miejsce zabawy to Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, 15 kwietnia, godzina 11:00. Bilety w cenie 5zł.

IKEA po Sąsiedzku zaprasza najmłodszych na film „Traktorek Florek. Nowe przygody.”
„Życie na wsi nie jest nudne, kiedy razem z Tobą mieszka tam najpopularniejszy traktorek o imieniu Florek”. 15 kwietnia, ul. Krakowskie Przedmieście 55, godzina 15:00. Wstęp wolny.

Co więcej?

Gala Kultury „Lublin 700"
13 kwietnia w CSK odbędzie się Gala Kultury połączona z podsumowaniem obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Miasta Lublin. Poznamy również laureatów nagród Miasta Lublin w dziedzinie kultury. Kategorie są cztery: Nagroda Artystyczna Miasta Lublin za 2017 r., Nagroda Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w 2017 r., Nagroda Miasta Lublin za Całokształt Działalności oraz Nagroda Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury 2017 r.
Podczas Gali będziemy mieli okazję poznać także zwycięzców plebiscytu Gazety Wyborczej „Strzały 2017”. Rozpoczęcie o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Mariusz Kałamaga i Jacek Noch- "Śląska Scena Stand-upu"
Mariusz Kałamaga – komik stand-upu, ostry i nieobliczalny, poruszający tematy dla niego ważne.
Jacek Noch – komik stand-up comedy, jeden z “najdelikatniejszych"  przedstawicieli tego gatunku. Na scenie ma dystans nie tylko do siebie, ale też do życia. Występował na scenie programu Kuby Wojewódzkiego.
Miejsce zabawy i śmiechu to Silence Club, ul. Radziszewskiego 8, 14 kwietnia, godzina 19:00. Bilety w cenie 35-40 zł.

Moto Session 2018- Lubelskie Święto Motoryzacji
Jest to idealny czas, aby podziwiać wyjątkowe modele samochodów i motocykli. Niezwykłe pokazy, spotkania z gwiazdami sportów motorowych, zostaną także poruszone ciekawostki z branży. Zakres tematyczny: samochody osobowe i dostawcze, motocykle, wyposażenie dodatkowe, wyposażenie audio, kosmetyki i chemia w motoryzacji, firmy ubezpieczeniowe, usługi finansowe i wydawnictwa branżowe. 14-15 kwietnia, Targi Lublin, ul. Dworcowa 11. Start godzina 10:00. Cennik biletów podany w linku.

IKEA po Sąsiedzku zaprasza na „Zróbmy to inaczej! Kaligrafujemy”.
Warsztaty z kaligrafii, na których nauczysz się pisać m.in.: stalówką, długopisem, brush-penem i pędzelkiem. Potem zostają już tylko ćwiczenia i duma ze zdobytej nowej umiejętności. 13 kwietnia, godzina 17:30, ul. Krakowskie Przedmieście 55. Wstęp wolny.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE