Reklama

Co się wydarzy w weekend w Lublinie?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ES

Co się wydarzy w weekend w Lublinie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Moc imprez i wydarzeń kulturalnych już w ten weekend. Wśród naszych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie: dzieci, dorośli, studenci i seniorzy.

Muzyka:

Golec UOrkiestra 20 lat
Przeboje takie jak „Ściernisko”, „Słodycze” i „Pędzą konie” nie są ci obce? Hala Globus zaprasza na jubileuszowy koncert braci Golec. Artyści łączący muzykę góralską z popem, rockiem i bluesem śpiewają dla nas już od 20 lat. Miejsce i data koncertu: Hala Globus, ul. Kazimierza Wielkiego 10, 25.05, godzina 19:00. Bilety już od 51 zł

Ewa Farna - Koncert w ramach cyklu imprez NIEĆPA
Koncert Ewy Farnej, która wylansowała takie hity, jak „Ciacho”czy „Bez Łez”, odbędzie się w ramach cyklu imprez profilaktycznych NIEĆPA. Pierwsza część imprezy, związana z profilaktyką uzależnień rozpocznie się o 18:30. Ewa Farna zagra o godzinie 20:00 w Hali im. Zdzisława Niedzieli, przy ul. Aleje Zygmuntowskie 4, w dniu 25 maja. Bilety od 60 zł – upoważniają do wstępu na całą imprezę.

Syny w Klubie Muzycznym CSK
Centrum Spotkania Kultur zaprasza na koncert duetu - producenta „1988” oraz rapera i producenta Piernikowskiego. Artyści nawiązują do muzyki rap i hip-hop, tworząc oryginalne utwory. – Ich wizjonerskie produkcje nikogo nie pozostawiają obojętnym, bo Syny to zjawisko emocjonalne – zachęcają organizatorzy. Syny zagrają 25.05 w Klubie Muzycznym CSK o godzinie 20:00. Bilety od 30 zł.

Finałowy koncert XXII edycji Forum Lutosławskiego MOST
W Filharmonii Lubelskiej odbędzie się Finałowy koncert XXII edycji Forum Lutosławskiego MOST. Z tej okazji na scenie wystąpią: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej, Robert Kabara – skrzypce, dyrygent, Kamil Tomanek – skrzypce, Aleksandra Ohar-Sprawka – wiolonczela. Koncert odbędzie się 25.05 W Filharmonii Lubelskiej o godzinie 19:00. Bilety od 20 zł.

Teatr:

„Skrzypek na dachu” w Teatrze Muzycznym
Kultowy musical w reżyserii Zbigniewa Czeskiego, na podstawie prozy Szolema Alejchema zobaczyć można w Teatrze Muzycznym. Spektakle grane są 25 i 26 maja o godzinie 18:00. Bilety w cenie 60 – 80 zł.

Monodram Ewy Błaszczyk
„ORIANA FALLACI. Chwila, w której umarłam” - taki tytuł nosi Monodram Ewy Błaszczyk. Przypomina on osobę i twórczość legendarnej włoskiej dziennikarki, reporterki i pisarki Oriany Fallaci. Monodram obejrzeć można w Teatrze Starym 26.05 o godzinie 19:00. Bilety w cenie 15 -70 zł.

Film:

Przegląd Nowego Kina Francuskiego
Chatka Żaka zaprasza na seanse w ramach trwającego 9. Przeglądu Nowego Kina Francuskiego. Bilety w cenie 10 – 12 zł. Plan imprezy:
  • 25.05.2018 | 19:30 | MOMO, reż. Vincent Lobelle, Sébastien Thiery, Francja 2016 (85 min)
  • 26.05.2018 | 19:30 | BARBARA, reż. Mathieu Amalric, Francja 2017 (98 min)
  • 27.05.2018 | 19:30 | CIERPLIWI PACJENCI, reż. Grand Corps Malade i Mehdi Idir, Francja 2016 (112 min)

Kino dla Seniorów
W Filii nr 32 Miejskiej Bibliotece Publicznej  zaplanowano seans filmowy z myślą o seniorach. Wszystko w ramach cyklu „Na kłopoty... Tom Hanks”. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godzinie 17:00. Biblioteka mieści się przy ulicy Szaserów 13. Wstęp wolny.

Dla dzieci:

Wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci „Skład sztuki”
Galeria Labirynt zaprasza na wernisaż wystawy „Skład sztuki”. Dzieła zostały przygotowane z myślą o najmłodszych. - Na wystawie będzie można nie tylko zobaczyć niezwykłe obiekty i rzeźby, lecz również samodzielnie zmienić formę prac, a nawet ich ułożenie! - zachęcają organizatorzy. Wernisaż odbędzie się w Galerii Labirynt, przy ulicy ks. J. Popiełuszki, 26.05, o godzinie 12.00. Wstęp wolny. Wystawa będzie czynna do 15.07.

Spektakl Bobo BU
W Pracowni Sztuczka odbędzie się spektakl Bobo BU, skierowany do dzieci od 6 lat oraz ich rodziców. - Może stanowić ciekawe i merytoryczne wsparcie dla rodziców, którzy przeprowadzili już ze swoimi dziećmi pierwsze rozmowy na temat prokreacji - tłumaczą organizatorzy. Spektakl odbędzie się w Centrum Kultury 26.05, o godzinie 12:00. Bilety w cenie 10 zł.

Bajkowy Poranek Muzyczny
Pracownia Kultury Maki zaprasza na kolejną audycje z cyklu „Poranek Muzyczny”. Soliści Teatru Muzycznego wykonają kultowe bajkowe piosenki, np. "Kolorowy Wiatr" z "Pocahontas" czy "Tej historii bieg" z filmu "Piękna i Bestia". Wydarzenie odbędzie się 27.05, o godzinie 12.00, przy ul. Olchowej 8. Wstęp wolny.

„Syn Winnetou”
W ramach cyklu Filmowa niedziela w Teatrze Starym wyświetlony zostanie film „Syn Winnetou”. Produkcje obejrzeć mogą dzieci od lat 9. Seans odbędzie się 27.05, o godzinie 17:00. Bilety normalne kosztują 10 zł, a ulgowe 8 zł.

Co więcej?

Wielokulturowy Lublin
Do niedzieli trwa festiwal Wielokulturowy Lublin. W planie seanse filmowe, koncerty, spacery i spotkania prezentujące różnorodne kultury, zamieszkujące nasze miasto. Szczegółowy plan dostępny jest na naszej stronie internetowej pod tym linkiem.

Miasto Poezji
Do 26 maja Lublin zamienia się w Miasto Poezji. W programie festiwalu organizowanego przez Dom Słów znajdziemy m.in. warsztaty poezji, koncert z performatywnym czytaniem „Wojna Światów” w reżyserii Michała Turowskiego, czy wernisaż wystawy Rozdzielczości Chleba „Sukcesizm”. Pełny program festiwalu dostępny na stronie internetowej wydarzenia.

KULturalia
Już dziś w ramach tego studenckiego święta odbędą się koncerty Kamp!, Myslovitz, The Dumplings oraz Voo Voo. Z kolei 26 maja na dziedzińcu Gmachu Głównego odbędzie się fireshow – niesamowite połączenie teatru, kuglarstwa, tańca i ognia.

Zlot food trucków
Z tego wydarzenia z pewnością ucieszą się miłośnicy fast foodu. Wozy z jedzeniem zaparkują pod galerią handlową Atrium Felicity 26 i 27 maja. Do spróbowania będą dania z całego świata.

Festiwal Kolorów
Najbardziej kolorowa impreza w Polsce zawita do naszego miasta 27 maja. Wśród atrakcji towarzyszących imprezie znajdziemy m.in. koncerty, konkursy z nagrodami, ogromne balony czy bazooki CO2. Szczegóły dostępne są tutaj.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE