Reklama

Celnicy walczyli z hazardem na giełdzie w Elizówce

Opublikowano: pon, 9 sty 2017 18:07
Autor: | Zdjęcie: Służba Celna

Celnicy walczyli z hazardem na giełdzie w Elizówce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ubiegłym roku celnicy z województwa lubelskiego zarekwirowali niemal półtora tysiąca nielegalnych automatów do gier.

Kontrolując legalność urządzania gier hazardowych funkcjonariusze sprawdzili setki miejsc na terenie naszego województwa. Pod lupę stróżów prawa trafiły m.in. punkty gastronomiczne, bary, puby, galerie handlowe, sklepy i stacje paliw, gdzie na wydzielonych powierzchniach ustawione były automaty.

Celnicy wchodzili też do lokali specjalnie zaaranżowanych na saloniki gier - z reguły bez żadnej obsługi, ale z zainstalowanym systemem monitorowania. Nie zawsze było to łatwe, bo osoby użytkujące wydzierżawioną powierzchnię lub właściciele automatów wykorzystując zamontowany podgląd niejednokrotnie starały się przeszkodzić w przeprowadzeniu kontroli, wyłączały zdalnie prąd czy zasilanie w gniazdkach sieciowych. Bywały też sytuacje, gdy kilkanaście i więcej automatów wpadało w ręce celników podczas jednej tylko kontroli.

Przykładowo, funkcjonariusze z lubelskiego Urzędu Celnego w trakcie kontroli na terenie giełdy rolniczo-spożywczej w Elizówce zajęli 14 nielegalnych maszyn. Jednymi z większych punktów urządzania nielegalnych gier hazardowych rozbitych w ubiegłym roku były też dwa salony w Tomaszowie Lubelskim.

Innym ciekawym przypadkiem, tym razem lubelskich stróżów prawa, było zajęcie w Puławach pięciostanowiskowej ruletki.

Ostatecznie w 2016 r. celnicy z bialskiej Izby Celnej i podległych urzędów zatrzymali 1468 nielegalnych automatów. We wszystkich przypadkach funkcjonariusze potwierdzili, że na urządzeniach możliwe było prowadzenie gier wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.

Zgodnie z obowiązującym prawem automaty mogą być ustawione wyłącznie w kasynach gry, na podstawie udzielonej koncesji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE