Reklama

Reklama

Bulwar nad Bystrzycą wymaga pielęgnacji i remontu. Radny i mieszkańcy proszą o interwencję

Opublikowano: sob, 22 sie 2020 13:13
Autor:

Bulwar nad Bystrzycą wymaga pielęgnacji i remontu. Radny i mieszkańcy proszą o interwencję - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O przycięcie żywopłotu i remont ścieżki rowerowej na bulwarze nad Bystrzycą w imieniu mieszkańców poprosił jeden z miejskich radnych. Ratusz jeszcze w lipcu przyciął żywopłot, ale remont wykona, jeśli pozwoli na to miejski budżet. Koszt to 1 mln zł.

Reklama

Żywopłot i nierówności w ścieżce przeszkadza pieszym i rowerzystom

 

Zdaniem radnego miejskiego Piotra Popiela (Prawo i Sprawiedliwość) i mieszkańców miasta, powinno zadbać się o bulwar nad rzeką Bystrzycą. Radny wystapił w tej sprawie z interpelacją do prezydenta Lublina - Krzysztofa Żuka. 

 

- Z przeprowadzonych badań ukazujących natężenie ruchu rowerowego wynika, iż odcinek od wiaduktu kolejowego nad rzeką Bystrzycą (przy ul. Janowskiej) do Zalewu Zemborzyckiego jest najmocniej uczęszczany. Zarówno piesi, jak również rowerzyści coraz cześciej wskazują na powstałe nierówności, jak również przeszkadzający żywopołot utrudniający poruszanie się pieszych - napisał Piotr Popiel

 

Radny do swojej interpelacji dołączył list od jednego z mieszkańców ul. Romera, który zaznacza, że nie raz korzystał z ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż Bystrzycy. Podkreśla, że na odcinku od ul. Medalionów do Zalewu wzdłuż ścieżki rośnie żywopłot, który od dawna nie był przycinany i zachodzi nawet do 1 metra na drogę, przez co ludzie nie mogą swobodnie wymijać się. Dodaje również, że z trasy korzystają rowerzyści, którzy przyspieszają na tym odcinku i on sam niedawno w trakcie spaceru z rodziną po ciagu pieszych, miał taką sytuację. Zza zakrętu szybko wyjechał rowerzysta, a żywopłot zmusił autora listu do przejścia na pas rowerowy, ale na szczęście uniknął zderzenia z rowerzystą. 

 

- Domagam się jako mieszkaniec wykonania interwencyjnego przycięcia żywopłotu w miejscach gdzie zabiera on swobodę w poruszaniu się użytkownikom pasa pieszych - napisał mieszkaniec. 

 

- Biorąc pod uwagę powyższe argumenty, jak również planowane cięcia pielęgnacyjne żywopłotów, zwracam się z uprzejmą prośbą o podjęcie stosownych działań zaczynając od wyżej opisanego odcinka bulwaru nad rzeka Bystrrzycą - napisał w interpelacji radny Popiel. 

 

Miasto przycina żywopłot, ale remontu ścieżki póki co nie zrobi

 

W odpowiedzi na interpelację Artur Szymczyk - zastępca prezydenta, napisał, że na lipiec zaplanowano cięcie i odchwaszczanie żywopłotów wzdłuż całej ścieżki. 

 

- Jednocześnie nadmieniam, że w związku z wprowadzeniem nowych pragmatyk dotyczących utrzymania terenów zieleni wynikających ze zmian klimatycznych w bieżącym roku koszenie terenów zieleni zlokalizowanych poza pasem drogowym, będzie ograniczone i w przypadku przedmiotowej ścieżki obejmie ok. 1,5 m od krawdzędzi ścieżki - napisał Artur Szymczyk. 

 

Zapewnił też, że Lublin sukcesywnie realizuje prace remontowe, naprawcze i konserwacyjne ciągów komunikacyjnych, ale w pierwszej kolejności kieruje się stanem technicznym obiektów zagrażających bezpieczeństwu użytkowników ruchu. 

 

- Na podstawie obserwacji w terenie w/w ciągu pieszo-rowerowego nie odnotowano miejsc występowania ubytków nawierzchni - stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla uczestników ruchu - wyjaśnia zastępca prezydenta. 

 

Za to - jak podkreśla Szymczyk - stwierdzono występowanie nierówności, zlokalizowanych głównie na krawędziach ciągu komunikacyjnego, co wpływa źle na estetykę i komfort poruszania się. Szacunkowy koszt napraw nierówności od ul. Janowskiej do  ul. Żeglarskiej waha się w granicach 1 mln zł. Szymczyk przypomniał przy okazji, że w zeszłym roku zrealizowano naprawy na powierzchni 400 mkw. nawierzchni na początkowym fragmencie ciągu i stwierdził, że dalsze naprawy będą realizowane w miarę zaplanowanych środków finansowych w budżecie miasta. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.