Reklama

Reklama

Budimex wybuduje Dworzec Metropolitalny w Lublinie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Budimex wybuduje Dworzec Metropolitalny w Lublinie - Zdjęcie główne

- W Lublinie powstanie nowoczesny obiekt na miarę XXI wieku, który z pewnością będzie wizytówką miasta - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Spółka Budimex wybuduje Dworzec Metropolitalny w Lublinie i ulice wokół niego. Dzisiaj rozstrzygnięto przetarg.

Reklama

Od pewnego czasu planowana jest budowa nowoczesnego dworca między ulicami Młyńską, Gazową i Dworcową. Dzisiaj (27  października) rozstrzygnięto przetarg na budowę obiektu wraz z przebudową pobliskich ulic. Inwestycja będzie realizowana przez spółkę Budimex, która złożyła ofertę  opiewającą na kwotę ponad 231 mln zł.

 

 

- Jesteśmy coraz bliżej rozpoczęcia realizacji tej kluczowej dla Miasta inwestycji. Po przeprowadzeniu kontroli uprzedniej przez Urząd Zamówień Publicznych, będziemy mogli podpisać umowę na realizację tego zadania. W Lublinie powstanie nowoczesny obiekt na miarę XXI wieku, który z pewnością będzie wizytówką miasta. To nasza priorytetowa inwestycja najbliższych lat, ważna zarówno dla mieszkańców Lublina, jak i całego regionu. Już w 2022 roku skorzystamy z zupełnie nowej przestrzeni, na którą Lublin czeka od dawna - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

 

Poza głównym zadaniem, jakim jest powstanie nowoczesnego budynku Dworca Metropolitalnego, planowana jest też rewitalizacja obszarów przydworcowych i stworzenie nowej przestrzeni miejskiej, przyjaznej dla podróżnych i mieszkańców. Budynek dworca będzie obsługiwał autobusy komunikacji miejskiej, pozamiejskiej i dalekobieżnej. Dodatkowo powstanie zupełnie inny układ drogowy, który usprawni ruch i komunikację nowego obiektu. Modernizacje przejdą pobliskie ulice, nowy wygląd otrzyma plac Dworcowy.

 

 

Budowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Wartość projektu to około 300 mln zł, z czego ponad 173 mln zł stanowią środki unijne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE