Reklama

Reklama

Bożena Szydło nową skarbnik województwa lubelskiego

Opublikowano: 27 października 2020 17:40
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Bożena Szydło została nowym skarbnikiem województwa. Zastąpiła Elżbietę Mocior, która sprawowała tę funkcję przez ok. 20 lat, a teraz przechodzi na emeryturę.

Reklama

W trakcie dzisiejszej (27 października) sesji Sejmiku Województwa Lubelskiego radni podjęli uchwałę o odwołaniu z dniem 30 października z funkcji skarbnika województwa Elżbiety Mocior, która przechodzi na emeryturę. Skarbnikiem była od 1999 roku, czyli od początku funkcjonowania samorządu. W połowie tego miesiąca złożyła wniosek o odwołanie ze stanowiska i tym samym rozwiązanie stosunku pracy z końcem października. 

 

Decyzją radnych jej miejsce, oficjalnie 1 listopada zajmie Bożena Szydło, która została wskazana przez marszałka. 

 

- Pani  Bożena Szydło posiada stosowne kwalifikacje, a jej długoletnie zatrudnienie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego na stanowiskach związanych z zarządzaniem finansami publicznymi stanowi gwarancję prawidłowej realizacji zadań należnych do kompetencji Skarbnika Województwa - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

 

Nowa skarbnik jest absolwentką ekonomii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz studiów podyplomowych w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu w zakresie rachunkowości. Posiada certyfikat księgowy Ministra Finansów. Zdobyła doświadczenie, pracując m.in na stanowisku naczelnika wydziału i głównego księgowego w kilku bankach m.in. w Banku Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Od 2006 roku związana jest zawodowo z Samorządem Województwa Lubelskiego. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie obejmowała kolejne funkcje - najpierw zastępcy, a później dyrektora Departamentu Finansów.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.