Reklama

Bezpłatne badanie wątroby jutro w Lublinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Sanofi

Bezpłatne badanie wątroby jutro w Lublinie - Zdjęcie główne

Odwiedzając Mobilny Punkt Badania Wątroby "Wątrobus", będzie można skorzystać z badania przy pomocy nowoczesnego urządzenia FibroScan. | foto Sanofi

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jutro (19 sierpnia) w godzinach 10-20.00 na Placu Teatralnym pod Centrum Spotkania Kultur będzie można skorzystać z bezpłatnego i bezinwazyjnego badania profilaktycznego mierzącego poziom zwłóknienia wątroby.

- Celem kampanii "Zbadaj wątrobę" jest budowa świadomości społeczeństwa w zakresie niealkoholowej stłuszczeniowej choroby wątroby. Badania wykazują, że blisko 90% Polaków nie zdaje sobie sprawy z istnienia tej choroby - mówi Katarzyna Mąkólska, koordynator akcji. 

 

Odwiedzając Mobilny Punkt Badania Wątroby "Wątrobus", będzie można skorzystać z badania przy pomocy nowoczesnego urządzenia FibroScan. Ma ono szybko określić stan tego narządu pod kątem stłuszczenia bądź zwłóknienia, także w wyniku niealkoholowego stłuszczenia wątroby (NAFLD). Niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby (NAFLD) jest aktualnie jednym z poważniejszych wyzwań medycznych, uznawana jest za globalną epidemię i może dotyczyć nawet 9 mln Polaków. Nieleczona, może przejść w kolejne stadia, prowadząc do marskości lub raka wątrobowo-komórkowego. Objawy NAFLD są zazwyczaj mało charakterystyczne: ogólne złe samopoczucie, zaburzenia snu, zmęczenie, zaburzenia koncentracji, brak apetytu. 

 

Po przeprowadzeniu badania, pacjent otrzyma wynik, który będzie mógł skonsultować ze swoim lekarzem i ustalić dalsze postępowanie, na podstawie dołączonych do wyniku prawidłowych zakresów poszczególnych parametrów. 

 

Zainteresowane osoby proszone są o przybycie o godz. 10:00 w okolice Wątrobusa, w celu zapisania się na badanie. Może zostać przebadanych 80 osób. Decyduje kolejność przyjścia na zapis. Badania są bezpłatne i powinni im sie poddac m.in diabetcy i osoby otyłe. 

 

Akcję organizuje przedsiębiorstwo farmaceutyczne "Sanofi"

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE