Reklama

Awaria wyłączyła z ruchu trasę kolejową z Dęblina do Puław

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Paulina Śliwa/Pixabay

Awaria wyłączyła z ruchu trasę kolejową z Dęblina do Puław - Zdjęcie główne

Przed godz. 15:00 przywrócono ruch pociągów na odcinku Dęblin - Puławy | foto Paulina Śliwa/Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Osiem godzin trwała naprawa trakcji kolejowej na odcinku z Dęblina do Puław. Pasażerowie musieli jechać kolejowym objazdem przez Łuków lub autobusami zastępczymi.

Uszkodzenie sieci trakcyjnej było powodem wstrzymania ruchu kolejowego na odcinku między Dęblinem i Puławami. W efekcie potrzebne było wprowadzenie zmian w kursowaniu pociągów na trasie z Dęblina do Lublina. Do zdarzenia doszło w piątek, 19 czerwca, około godz. 7 rano. Sieć była uszkodzona na kilkusetmetrowym odcinku, na czynnym torze na odcinku Zarzeka – Puławy Azoty.


Uruchomiono zastępczą komunikację autobusową na odcinku Dęblin – Puławy. Część składów na trasie Warszawa - Lublin kierowana była drogą zmienioną przez Łuków i Parczew.


- Podróżni w pociągach i na peronach na bieżąco byli informowani o aktualnej sytuacji i zmianach w rozkładzie. Informacje były też dostępne na stronie portalpasazera.pl - zaznacza Mateusz Ostrzyżek z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.


Awarię udało się naprawić około godz. 15. Na odcinku Dęblin - Puławy ruch pociągów został już przywrócony.


- Na miejsce natychmiast skierowany został zespół techniczny i pociąg do naprawy sieci. Praca wymagała zamocowania urwanych elementów konstrukcji oraz izolatorów. Wykonywana była ze specjalnych podestów na wysokości ok. 5 metrów - informuje Mateusz Ostrzyżek.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE