Reklama

Awaria systemów w Ministerstwie Cyfryzacji - w urzędach raczej nic nie załatwisz [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Awaria systemów w Ministerstwie Cyfryzacji - w urzędach raczej nic nie załatwisz [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Awaria systemów Ministerstwa Cyfryzacji, sparaliżowała pracę lubelskiego magistratu. Problemy odczuwają szczególnie interesanci Wydziału Komunikacji i Urząd Stanu Cywilnego.

-We wtorek, niemożliwe będzie załatwienie najdrobniejszej nawet sprawy. Czekamy na naprawę awarii przez Ministerstwo Cyfryzacji, sytuacja dotyczy całej Polski – czytamy w specjalnym komunikacie.

Jak podaje Ministerstwo Cyfryzacji: ”od godzin porannych niedostępne są serwisy Obywatel.gov.pl, Pz.gov.pl, Cepik.gov.pl, Epuap.gov.pl. Niedostępne są także systemy SRP, CEPiK oraz ePUAP. Trwają intensywne prace nad usunięciem awarii. Przepraszamy za utrudnienia."

Niemożliwe jest w chwili obecnej załatwienie spraw w Urzędzie Stanu Cywilnego oraz w Wydziale Komunikacji ze względu na awarię systemów CEPIK i SRP Źródło. Nie działa także skrzynka podawcza Epuap.

Wydział Spraw Administracyjnych przyjmuje pisemne wnioski o wydanie dowodu osobistego oraz wydaje dowody gotowe do odbioru, jednak nie ma możliwości zarejestrowania np. zgubionego dowodu osobistego.
W Wydziale Komunikacji przed awarią systemu, wydano rano około 100 numerków. W trybie awaryjnym załatwiane są sprawy, które są możliwe do załatwienia, m.in ręcznie wypisywane są dowody rejestracyjne, jeśli jest taka konieczność. Urząd Stanu Cywilnego w trybie awaryjnym rejestruje jedynie zgony. Pozostałe formalności trzeba uzupełnić w momencie gdy awaria zostanie już usunięta. Możliwe jest także złożenie pisemnego wniosku o odpis akt, jednak na jego wydanie trzeba będzie poczekać aż system ponownie zacznie działać.

Mieszkańcy zainteresowani załatwieniem sprawy proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu sprawdzenia czy systemy już działają:

Wydział Komunikacji, tel. 81 466 32 00
Urząd Stanu Cywilnego, tel. 81 466 15 00
Nie działa także Biuro Paszportowe.


AKTUALIZACJAAwaria systemów informatycznych Ministerstwa Cyfryzacji została usunięta. Powoli wszystko wraca do normy. Utrudnienia sparaliżowały pracę administracji rządowej i samorządowej. Interesanci mogą powoli załatwiać to czego nie zdołali, załatwić do tej pory.

W Lublinie problemy mieli przede wszystkim petenci Wydziału Komunikacji i Urzędu Stanu Cywilnego. Urzędnicy pracowali w tz. Trybie awaryjnym. W biurze paszportowym Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego wstrzymane było wydawanie paszportów i przyjmowanie wniosków.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE