Reklama

Awantura na Sesji Rady Miasta. Mieszkańcy przerwali obrady! [WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Abramek

Awantura na Sesji Rady Miasta. Mieszkańcy przerwali obrady! [WIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie oddamy miasta deweloperom - pisali na transparentach mieszkańcy. Skandal! - krzyczeli radni PiS. Na Sesji Rady Miasta zjawiła się grupa kilkudziesięciu mieszkańców, bojących się o przyszłość swoich ogrodów działkowych. W efekcie wybuchła awantura a posiedzenie zostało przerwane.

Nie oddamy miasta deweloperom - pisali na transparentach mieszkańcy. Skandal! - krzyczeli radni PiS. Na Sesji Rady Miasta zjawiła się grupa kilkudziesięciu mieszkańców, bojących się o przyszłość swoich ogrodów działkowych. W efekcie wybuchła awantura a posiedzenie zostało przerwane. 

-Pierwszy raz w historii doszło do przerwania obrad. Jestem przewodniczącym od trzech kadencji i pierwszy raz spotykam się z takim zachowaniem, jest mi bardzo przykro z tego powodu – powiedział przewodniczący Rady Miasta Lublin, Piotr Kowalczyk.

Radni Lublina mieli dzisiaj debatować nad poprawkami do studium zagospodarowania przestrzennego, w tym dotyczących czterech terenów działkowych w Lublinie, a w szczególności ogrodu położonego na Górkach Czechowskich. Na sesji zjawili się też mieszkańcy, żeby – jak sami podkreślali – bronić swoich interesów przed decyzjami władz miasta. Działkowicze obawiają się, że obywatelski projekt uchwały i poprawki przez nich zgłoszone nie zostaną uwzględnione, co dałoby zielone światło deweloperom, chcącym w przyszłości inwestować na tych terenach. 
Mieszkańcy, w atmosferze okrzyków zajęli środek sali, żądając od prezydenta Krzysztofa Żuka zamieszczenia w planie obrad, zapisów chroniących ogrody działkowe i tereny zielone.

-Gwarantuje Państwu, że taki zapis się znajdzie. Obiecałem to już Państwu, podczas konsultacji – zapewniał prezydent.

Jak dotąd odbyło się już sześć konsultacji z mieszkańcami w sprawie studium. Podczas nich zgłaszano obawy o tereny zielone miasta. Lublinianie chcą realnej ochrony w postaci przepisów, dotyczących przede wszystkim ogrodów działkowych.

W wyniku trwającego blisko 2 godziny zamieszania punkt dotyczący studium został zdjęty z obrad. Na wniosek mieszkańców i przewodniczącego Rady zostanie zwołana oddzielna, nadzwyczajna sesja poświęcona tej sprawie.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE