Reklama

Artysto! Pokaż jak widzisz Lublin!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Robert Pranagal / UM Lublin

Artysto! Pokaż jak widzisz Lublin! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Artysto! Pokaż jak widzisz Lublin i weź udział w Nocy Kultury 2016! Dziś rozpoczyna się nabór dla twórców sztuk wizualnych.

Noc Kultury od dziesięciu lat daje twórcom możliwość wypowiedzi artystycznej i gwarantuje, że prace biorące udział w tym niepowtarzalnym święcie kultury zobaczą setki tysięcy osób. Podobnie będzie i podczas tegorocznej edycji festiwalu. Zobaczymy serię prac wchodzących w dialog z przestrzenią publiczną pod hasłem „Tak to widzę”. Oczywiście końcowy efekt zależy wyłącznie od potencjału twórczego lubelskich artystów. Każdy może przedstawić swój pomysł. Wystarczy wybrać jedną z proponowanych lokalizacji i przesłać zgłoszenie.

W ubiegłym roku tematem przewodnim było światło. Tym razem artyści otrzymają wyzwanie zaaranżowania konkretnej przestrzeni. Do wyboru są: Baszta przy Bramie Krakowskiej, balkony i zewnętrzna klatka schodowa przy ul. Rybnej (za sklepieniem od Rynku), placyk przy ul. Furmańskiej, ślepe ściany przy Placu Rybnym, niezabudowana działka przy ul. Olejnej oraz plac naprzeciwko Archikatedry Lubelskiej (obok Brain Damage Gallery).

Poszukiwane są osoby twórcze, poruszające się w szeroko rozumianym świecie sztuk wizualnych, inspirujących się przestrzenią i naszym miastem. Dyplom studiów artystycznych nie jest warunkiem udziału w projekcie. Organizatorów bardziej interesują nieszablonowe myślenie, otwarty umysł i zaskakujące pomysły. Wernisaż prac odbędzie się w ramach Nocy Kultury 2016
– zachęca Joanna Wawiórka-Kamieniecka, koordynatorka Nocy Kultury.

Autorzy zakwalifikowani do współtworzenia wystawy oprócz możliwości zaprezentowania swoich pomysłów wezmą także udział w warsztatach i konsultacjach z jurorami projektu „Tak to widzę”: Waldemarem Tatarczukiem, Cezarym Hunkiewiczem i Melo.

Chętni do wzięcia udziału w projekcie mogą pobrać formularz zgłoszeniowy na stronie www.nockultury.pl. Aplikacje należy przesyłać mailem na adres info@nockultury.pl do dnia 17 kwietnia 2016. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE