Reklama

Reklama

Akcja „Ratujemy Gastro w Lublinie” w odpowiedzi na zamknięcie gastronomii z powodu pandemii

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Akcja „Ratujemy Gastro w Lublinie” w odpowiedzi na zamknięcie gastronomii z powodu pandemii - Zdjęcie główne

Lubelscy gastronauci są częścią życia mieszkańców, co udowodnili podczas akcji #wzywamyposiłki, solidarnie pomagając służbom medycznym. Teraz to oni potrzebują naszej pomocy - mówi Beata Stepaniuk-Kusmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Startuje akcja społeczna #ratuJEMYgastro. Ma ona charakter kampanii promocyjno-informacyjnej prowadzonej w przestrzeni miasta i w mediach społecznościowych, a celem jest uratowanie lubelskiej gastronomii przed bankurctwem

Reklama

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną, Mateusz Morawiecki - premier RP, ogłosił dziś, że cała Polska od jutra (24 października) będzie objęta tzw. czerwoną strefą. Dlatego na terenie całego kraju od jutra będą zmknięte puby, restauracje i cała gastronomia. Będzie możliwa tylko i wyłącznie organizacja dań na wynos i dowóz. Na razie na 2 tygodnie, z możliwością przedłużenia.
 
Gastronomia działała w podobny sposób wiosną - w trakcie lockdownu, teraz sytuacja powtarza się, ale Urząd Miasta Lublin i lubelska branża gastronomiczna zainicjowali akcję  „Ratujemy Gastro w Lublinie”.
- Ograniczenia w prowadzeniu działalności gastronomicznej związane z epidemią COVID-19 postawiły lubelskich gastronomów w bardzo trudnym położeniu, a za każdym lokalem stoją ludzie, mieszkańcy Lublina: rodziny właścicieli, managerów, kucharzy, kelnerów, dostawców, a także lokalnych producentów żywności. Miejsca, które tworzą wyjątkowy charakter Lublina – Miasta Inspiracji, bez wsparcia mieszkańców, którzy w tym trudnym czasie będą korzystać z oferty lokali, mogą nie przetrwać. Lubelscy gastronauci są częścią życia mieszkańców, co udowodnili podczas akcji #wzywamyposiłki, solidarnie pomagając służbom medycznym. Teraz to oni potrzebują naszej pomocy - mówi Beata Stepaniuk-Kusmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.
 
Celem akcji #ratuJEMYgastro jest przede wszystkim zachęcenie mieszkańców do korzystania z oferty lubelskich lokali gastronomicznych, z usług na dowóz czy z odbiorem osobistym. Akcja ma uświadomić mieszkańcom, że mimo trudnej sytuacji, lubelska branża gastronomiczna jest bezpieczna i ma wiele do zaoferowania.
 
- Dlaczego ratuJEMY gastro w Lublinie? Bo tu żyJEMY, tu pracuJEMY i jak pokazują te gry słowne – zupełnie na serio wszystkie aspekty życia sprowadzają się do tego, że razem JEMY! - mówi Izabela Kozłowska-Dechnik, właścicielka Restauracji Żydowskiej Mandragora i Słodkiej – Piekarni, Kawiarni, Cukierni.

 

Od dzisiaj (piątek, 23 października) w komunikacji internetowej, a od listopada w przestrzeni miasta #ratuJEMYgastro mieszkańcy miasta będą zachęcani do pomocy dla lubelskiej gastronomii i solidarności z branżą. Informacje o działaniach pojawią się na billboardach, słupach ogłoszeniowych, ekspozytorach i w środkach komunikacji miejskiej. Akcję koordynuje Lokalna Organizacja Turystyczna Metropolia Lublin, która jest platformą współpracy miasta i szeroko rozumianej branży turystycznej, w tym gastronomicznej.

 

Lokale gastronomiczne mogą zgłaszać się do udziału w akcji na każdym etapie jej trwania przez formularz dostępny na stronie: ratujemygastro.pl. Na ten moment udział w akcji zadeklarowało około 50 restauracji (stan na 23 października ok. 13.30).

 

W internecie inicjatywę można wspierać przez media społecznościowe: Facebook oraz Instagram

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE