Reklama

Reklama

Absolwentka Politechniki Lubelskiej nagrodzona przez premiera

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Politechnika Lubelska

Absolwentka Politechniki Lubelskiej nagrodzona przez premiera - Zdjęcie główne

Dr inż. Ktarzyna Zielińska | foto Politechnika Lubelska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Katarzyna Zielińska - absolwentka Politechniki Lubelskiej znalazła się w gronie laureatów nagród Prezesa Rady Ministrów za prace doktorskie.

Reklama

Nagrody Prezesa Rady Ministrów zostały ustanowione z inicjatywy Polskiej Akademii Nauk w 1994 roku. Wręczane są za osiągnięcia naukowe lub artystyczne np. za wybitny dorobek naukowy lub artystyczny, wysoko oceniane osiągnięcia będące podstawą nadania stopnia naukowego doktora habilitowanego lub stopnia doktora habilitowanego sztuki, wyróżnione rozprawy doktorskie i osiągnięcia naukowo-techniczne. 

 

W tym roku premier przyznał nagrody za rozprawy doktorskie. Wyróżniono 25 osób w tym dr inż. Katarzynę Zielińską, absolwentkę Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej. W 2019 roku skończyła studia doktoranckie w dyscyplinie automatyka, elektronika i elektrotechnika w Katedrze Napędów i Maszyn Elektrycznych Politechniki Lubelskiej.

 

Jej rozprawa doktorska nosi tytuł „Praca wyspowa przekształtników wielokanałowych wspieranych przez kinetyczne zasobniki energii”. Obrona pracy odbyła się w maju zeszłego roku. Promotorem był prof. Wojciech Jarzyna z Politechniki Lubelskiej, a recenzentami: prof. K. Gopakumar z Indian Institute of Science (Indie) oraz prof. Mariusz Malinowski z Politechniki Warszawskiej. Dr Zielińska badania do swojej pracy prowadziła w Laboratorium Przetwarzania i Magazynowania Energii Elektrycznej ze Źródeł Odnawialnych Katedry Napędów i Maszyn Elektrycznych Politechniki Lubelskiej. W swojej pracy rozwinęła pomysł zastosowany wcześniej w wynalazku, za który zespół młodych wynalazców Politechniki Lubelskiej (Katarzyna Zielińska była jego członkiem) otrzymał złote medale na wystawie wynalazków w Genewie w 2018 roku i na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS 2018.

 

Pracę doktorską dr inż. Zielińskiej doceniono za opracowanie metody wysokiej jakości pracy w układach z rozproszonymi źródłami energii poprzez: powiększenie bezpieczeństwa i ciągłości zasilania elektrycznego, poprawę jakości energii oraz niezawodność selektywnego wyłączania chronionych obwodów podczas zwarcia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE