Reklama

91-latka oszukana na 70 tys. zł.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pragapn.policja.waw.pl

91-latka oszukana na 70 tys. zł. - Zdjęcie główne

foto pragapn.policja.waw.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kobieta była przekonana, że pomaga wnukowi, który miał spowodować wypadek. Pieniądze przekazała nieznajomej. Policjanci poszukują sprawców i apelują o ostrożność.

Wczoraj na numer stacjonarny 91-letniej mieszkanki Lublina zadzwonił mężczyzna, który oświadczył, że dzwoni z Komendy Głównej Policji w Warszawie. Mężczyzna powiedział, że wnuk spowodował wypadek i przekaże słuchawkę policjantce, która zajmuje się tą sprawą. Kobieta powiedziała jej, że wnuk na przejściu dla pieszych zabił 60-letnią kobietę. Dodała, że aby go nie aresztować, potrzebne będą pieniądze w kwocie 180 tys. zł dla rodziny zmarłej. Następnie kobieta poprosiła pokrzywdzoną, by podała swój numer telefonu komórkowego, gdzie ponownie zadzwoni. Podczas rozmowy 91-latka oświadczyła, że nie ma takiej kwoty. Dodała, że w domu ma tylko 70 tys. zł. W związku z tym fałszywa policjantka powiedziała, że za chwilę ktoś zgłosi się po pieniądze. Niestety starsza kobieta uwierzyła w historię i przekazała reklamówkę z pieniędzmi w kwocie 70 tys. zł oszustom – opisuje zajście kom. Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie.

Policjanci poszukują aktualnie przestępców, którzy dokonali przestępstwa. Przestrzegają również, że oszustwa mogą przybierać różne formy. Sprawcy mogą podawać się za osobę z rodziny, przedstawicieli różnych instytucji oraz osoby pełniące funkcję publiczną. Mundurowi apelują również, żeby nie podejmować pochopnie decyzji o przekazaniu pieniędzy obcym osobom.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE