Reklama

Reklama

6 pracowników Urzędu Miasta Lublin zakażonych koronawirusem. Ognisko w Wydziale Oświaty i Wychowania

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: dsm

6 pracowników Urzędu Miasta Lublin zakażonych koronawirusem. Ognisko w Wydziale Oświaty i Wychowania - Zdjęcie główne

Koronawirusem zakazili się pracownicy Wydziału Oświaty i Wychowania, który znajduje się przy ul. Narutowicza | foto dsm

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sześciu pracowników Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin, zakaziło się koronawirusem. Z kolei 5 osób jest na kwarantannie, a 5 pod nadzorem epidemicznym. Wydział chwilowo pracuje zdalnie.

Reklama

W codziennym raporcie na temat ognisk zakażeń koronawirusem Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we wtorek (20 października) poinformowała, że wykryto ognisko w mieszczącym się przy ul. Narutowicza, Wydziale Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin. Zakaziło się czterech pracowników. Do wczoraj na 1650 pracowników ratusza, koronawirusa potwierdzono u 15 osób, a na zwolnienia lekarskie w tym miesiącu przeszło niemal 300 osób. Na zwolnieniu lekarskim przebywają m.in. osoby zakażone i osoby, które są na kwarantannie, bo miały styczność z kimś chorym.

 

Dzisiaj (21 października) WSSE poinformowała, że ognisko jest w fazie rozwojowej. W porównaniu do wczoraj sytuacja trochę jednak uległa zmienie, o czym poinformował już Ratusz.

 

- Aktualnie w Wydziale Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin, na ponad 60 zatrudnionych pracowników, zakażenie koronawirusem potwierdzono u 6 osób.  Dodatkowo 5 osób przebywa na kwarantannie i tyle samo jest objętych nadzorem epidemicznym - mówi Justyna Góźdź z Biura Prasowego Urzędu Miasta Lublin, dodając, że sytuacja jest dynamiczna, dlatego te liczby mogą ulegać zmianie, zarówno w jednym, jak i w drugim kierunku.

 

Pomieszczenia Wydziału będą dezynfekowane, tym samym przez najbliższe dwa dni będzie on działał zdalnie. Taka forma pracy jednak w żaden sposób ma nie wpłynąć na jego funkcjonowanie - Cały czas zapewniona jest ciągłość zadań realizowanych przez ten Wydział - zapewnia Justyna Góźdź.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE