Reklama

Reklama

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej ma 29 nowych żołnierzy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej ma 29 nowych żołnierzy - Zdjęcie główne

Przysięgę złożyło 29 osób, w tym 9 kobiet | foto 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowi terytorialsi złożyli dziś przysięgę tym samym zasilając szeregi 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Była to 5 przysięga w tym roku i 28 w historii brygady.

Reklama

Przysięgę złożyło 29 osób, w tym 9 kobiet. Uroczystość odbyła się dzisiaj (30 października) na terenie jednostki wojskowej na Majdanku i z powodu epidemii miała skromną oprawę, bo nie było np. gości i rodzin żołnierzy. 

 

- Mimo to, dzień ten na zawsze zostanie w sercach i pamięci 29 ochotników z naszego regionu, którzy podjęli decyzję, aby wstąpić w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej i służyć swojej małej ojczyźnie oraz lokalnej społeczności - informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 

Ochotnicy, którzy dziś wstąpili w szeregi 2 LBOT pochodzą z różnych miejscowości z województwa lubelskiego. Są wśród nich głównie osoby młode, studenci i przedstawiciele różnych zawodów, jak fryzjer, kelner, kierowca, technik komputerowy, nauczyciel.

 

Dzisiaj przysięgę złożył m.in. szer. Karol z Ryk, który właśnie rozpoczął studia na Politechnice Lubelskiej, pasjonuje się kolarstwem i od dziecka interesował się wojskiem.

 

- Lubię angażować się w dobre inicjatywy, więc gdy tylko trafiła się okazja wstąpić do WOT wiedziałem, że to coś dla mnie i odnajdę się w tej formacji. Jeśli zadania związane z walką z covid nie będą kolidowały ze studiami, to bez wahania jestem gotów pomagać w działaniach, tak jak mówi nasze motto ‚,Zawsze gotowi, zawsze blisko” - mówi.

 

 

Z kolei szer. Partycja z miejscowości Ulan Mały (powiat radzyński), stwierdziła: - Uczęszczałam do liceum o profilu wojskowym i po skończeniu jej stwierdziłam, że dalej chce iść w tym kierunku. Jestem gotowa, by w tych trudnych czasach przysłużyć się lokalnej społeczności.

 

Żołnierze WOT od 17 października przeszli na kryzysowy model funkcjonowania. Jednocześnie prowadzona jest rekrutacja kandydatów do terytorialnej służby wojskowej. Osoby z Lubelszczyzny zainteresowane wstąpieniem w szeregi 2 LBOT będą mogły skorzystać jeszcze z dwóch terminów szkoleń podstawowych w tym roku: 21 listopada i 12 grudnia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE