Reklama

Reklama

12. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

12. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości - Zdjęcie główne

12. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jutro (16 listopada) zacznie się 12. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, który potrwa do 22 listopada. Przewidziano szkolenia i warsztaty z zakładania i rozwijania działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów i rozwoju firmy w dobie pandemii.

Reklama

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to globalna inicjatywa, mająca promować ideę bycia przedsiębiorczym. W tegorocznej edycji weźmie udział 16 panelistów, których wystąpienia dotyczyć będą m.in. programowania działalności gospodarczej, rozwijania startup-ów, powrotu na rynek pracy, negocjacji z pracodawcą czy budowania własnej marki. Jednym z fundamentów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest promowanie podejmowania biznesowych inicjatyw, co jest możliwe dzięki współpracy z organizacjami, instytucjami, firmami, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości.
 
- 12. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, ze względu na formułę i tematykę, będzie nieco inny niż zwykle. Hasło tegorocznej edycji wydarzenia „Nowa Normalność” nawiązuje bezpośrednio do aktualnej sytuacji gospodarczej na świecie i wskazuje na konieczność funkcjonowania przedsiębiorstw w nowych pandemicznych realiach. Dlatego tym bardziej zapraszam naszych przedsiębiorców do wzięcia udziału w serii spotkań, których jednym z partnerów jest Miasto Lublin - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 

Wśród tematów wydarzeń w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są zagdnienia dotyczące m.in. jak rozpocząć przygodę z biznesem – formy wsparcia, rejestracja firmy – krok po kroku, księgowość w firmie – wystawianie faktur oraz zarządzanie finansami, inwestowanie – od czego zacząć?, pracowniczych planów kapitałowych – benefity dla pracodawcy i pracowników, przekształcenia działalności w spółkę – jak wygląda procedura przekształcenia i z jakimi konsekwencjami podatkowymi się to wiąże, pozyskania finansowego wsparcia na otwarcie i rozwój własnej firmy z urzędu pracy, jak przenieść biznes do świata online, Lubelskiego Rynku Biurowego a COVID-19.

 
W tym roku z powodu epidemii wszystkie debaty odbędą się w formie online za pośrednictwem platform internetowych. Udział jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja za pośrednictwem strony internetowej www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl. 
 

Wydarzenia zostały zorganizowane m.in. we współpracy Miasta Lublin z przedstawicielami lubelskiego biznesu jak: SuperKsięgowa, Cushman&Wakefield, Prevlly, OpenFinance, Randstad oraz instytucjami partnerskimi wspierającymi lubelską przedsiębiorczość: Miejski Urząd Pracy, Lubelski Park Naukowo-Technologiczny, Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny, Platforma Startowa Idealist oraz Fundacja Przedsiębiorcy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE